Rubrika: Výrobky

Vyrábíme vína z bylinek

Výrobky

Víno se dá skutečně vyrobit i z léčivých bylin nebo přímo z různého ovoce. Jejich chuť je také naprosto skvělá a navíc se dá dokonce věnovat jako prezent, který jsme vlastnoručně vytvořili, a to získává ještě na daleko větší hodnotě. Vyrobit bylinné nebo ovocné víno není složité a tak můžete sami vyzkoušet trnkové, rybízové, meduňkové, z lipového květu, šípkové, pampeliškové a další.

růžové víno a šampaňské

Trnkové víno

Trnky je nejlepší trhat až po prvních mrazících, klidně na konci podzimu, to budou nejlepší.

Suroviny:
1 kg trnek
350 g cukru
1 l vody
živná sůl
vinné kvasinky
červené víno ve skleničkách
Postup:
trnky především pořádně vyperete a rozmačkáte. Pecky necháte uvnitř, nevybíráte je. Všechno nasypete do velkého demižonu. Mezitím si připravíte cukerný roztok, to znamená, že svaříte vodu s cukrem a necháte vychladnout. Tento roztok pak nalijete na rozmačkané trnky. Pak přidáte podle návodu živnou sůl a vinné kvasinky. Takto připravený základ musíte nechat 5-7 týdnů pracovat. To, že kvašení bude již u konce, poznáte celkem snadno. Trubičkou, která je v kvasné zátce, nebudou procházet skoro žádné bublinky a ovoce bude také ležet na dně demižonu. Pak je nutné víno stočit do menšího čistého demižonu a nechat dál čistit pod kvasnou zátkou. Hned na pohled zjistíte, kdy je třeba víno stočit do láhve a to nejlépe do skleněné. Bude mít krásnou barvu, pěknou jiskru a ani vůně nezklame. Láhve je nutné uzavřít korkovou zátkou a je hotovo. Je to vlastnoruční výrobek, který potěší a vlastně se může stát i originálním dárkem.
láhve šampaňského v ledu

Dárek v plné parádě

Ještě větší úspěch sklidíte, když sklenici vína předáte v originálním obalu. Můžete si vyrobit nebo někoho požádat, aby vám obal uháčkoval, upletl nebo ušil. Fantazii se meze nekladou a vytvořit se dá tak i velmi vtipný motiv, který potěší obdarovaného ihned na první pohled. Na takové dárky se nezapomíná. Nejen že přinesou radost, že někomu jste stál za to, abyste mu vytvořil naprosto jedinečný dar, ale na druhou stranu vlastnoruční domácí výroba je stejně ta nejlepší.

Jak správně vybrat pouzdro na dioptrické brýle

Výrobky

Velká většina lidí má potíže se zrakem. Nejčastěji trpí dlouhozrakostí či krátkozrakostí. A i když existuje možnost laserové nápravy těchto vad, není tato metoda vhodná pro každého. Navíc v ní mnoho lidí nemá dosud příliš velkou důvěru.

Proto potřebují mechanické pomůcky, které jim zrak zlepší a umožní jim tak lépe vidět. Z nich jsou nejčastější kontaktní čočky, a především pak klasické brýle. K těm se nakonec uchýlí převážná většina starších lidí, neboť podobně jako jiné orgány, i pružnost čoček a jejich schopnost zaostřovat věkem a opotřebením klesá.

Je však jasné, že jakkoliv špatný je náš zrak, nemůžeme je mít nasazeny 24 hodin denně. Odkládáme je když jdeme spát a také při koupání, ať už ve vaně, sprše či bazénu. A během této doby rozhodně chceme, aby byly v bezpečí.

jednoduché kožené pouzdro

Zde je nutné si uvědomit, že čočky brýlí, tedy jejich nejdůležitější část, jsou ze skla, a to nepatří zrovna mezi nejpevnější materiály. Proto je dobré věnovat zvýšenou pozornost tomu, aby se jen tak nerozbily. Pomoci zde může pouzdro na dioptrické brýle. Jedná se o uzavíratelnou schránku, do které je můžeme uložit, pokud je nepotřebujete. Ta bývá konstruována tak, aby se neotevřela, pokud nám například vypadne z ruky nebo jej nechtěně shodíme ze schodů.

velké pouzdro na brýle s leopardím vzrorem

Ovšem pravdou je, že nabídka je poměrně široká, a někdy může být problém se v ní vyznat. Zvláště, pokud nevíte, podle čeho je nutné se rozhodovat. Přitom je zde několik vodítek, kterými se můžeme řídit. Tím prvním je velikost pouzdra. Ta by měla být taková, aby se nám do něj brýle pohodlně vešly, ale zase aby tam neměly příliš moc volného prostoru. Tak budeme mít jistotu, že tam nebudou lítat ze strany na stranu. Při tom by se totiž mohly poškodit jak obroučky, tak i čočky samotné.

Důležitý je pak samozřejmě také vzhled. Pokud už si nějaké kupujeme mělo by se nám i líbit. Koneckonců, budeme jej používat prakticky každý den.

Proč dát přednost reklamní mikině před tričkem

Výrobky

Můžete využít výšivku – na reklamních mikinách se perfektně vyjímají výšivky, můžete jim dát přednost před potiskem a každá výšivka má obvykle delší životnost, prakticky shodnou se samotnou mikinou. A klidně může jít o výšivku jednobarevnou, s jednoduchým motivem či logem vaší firmy.

chlapec v mikině

Tenká nebo zateplená – mikiny se nosí po celý rok, dokonce i v létě se hodí navečer při procházce parkem nebo na zahradě při posezení u ohně. Mikiny mohou být velmi tenké, ideální na léto, anebo naopak teplé, flísové, a třeba i s kapucí a velkou přední kapsou. Mikina tak může zčásti nebo zcela nahradit i bundu a svetr. Je to stále jeden z nejoblíbenějších druhů oděvů pro děti i pro dospělé.

muž v mikině

Jednoduchý střih – i docela obyčejná mikina s jednoduchým kulatým výstřihem a střihem, který byste zvládli ušít na šicím stroji jako začátečníci, potěší zákazníky s vtipným a oslovujícím potiskem. Tento typ oděvu je vhodný pro různé příležitosti, tedy jak pro sport, tak i oddech a běžné každodenní nošení venku na ulici, v přírodě, do školy i do zaměstnání.

Zapínání na zip – pokud vám nevyhovuje mikina přes hlavu, můžete jít cestou zapínání na zip, někdy se uplatní knoflíčky u krku nebo krátký zip u krku, mikiny mohou mít límeček, výstřih do véčka, je tu zkrátka mnoho možností, jak uplatnit fantazii při výrobě, na rozdíl od klasických bavlněných triček. Širší spektrum také rozšiřuje vaše portfolio výrobků, s nimiž můžete propagovat své služby či výrobky.

Pestrý výběr barev – tak, jako u triček, jsou mikiny typem textilie, kde se můžete realizovat ve svém potenciálu využití barev a jejich kombinací. Mikinu můžete pořídit jednobarevnou, více barevnou např. v širokých či úzkých pruzích, může být světlá či tmavá, barvy mohou být velmi výrazné křiklavé, nebo naopak zastřené – je to čistě na vás, co vás a vaše zákazníky či přátele nejvíc oslovuje. Výhodou mikin je rovněž to, že mnohé z nich jsou tzv. Unisex, tedy univerzální pro muže a ženy. Jen se musíte „strefit“ do té správné velikosti.

Umělecké betonové vázy.

Výrobky


Váza, kdo by neznal vázu a nevěděl, k jakému účelu slouží? Ve většině domácností se určitě nějaká váza nachází, pokud tedy se v domácnosti vyskytuje žena. Do vázy se samozřejmě aranžují květiny potom, co ji naplníme odstátou vodou. Je tu ale jeden malý chyták. Víte, čemu se v minulosti běžně říkalo noční váza? Tipujete vázu na nějaké noční květiny? Nebo vůbec netušíte? Vězte, že bývala prakticky ve všech domácnostech. Byl to totiž nočník. Na nočník dříve nechodily pouze batolata, ale i dospělí, protože záchody bývaly většinou mimo obytné stavení a kdo by se tam v noci loudal, že? Takže dospělci, kteří měli potřebu jít v noci na malou, si prostě přistavili k posteli noční vázu a ráno ji vylili do latríny na dvorku.

váza

Ale to jsme odbočili a jdeme zpět k vázám květinovým. Do váz si ženy aranžují květiny, které dostanou. Některé ženy jsou milovnice květin, třeba je pěstují na zahrádce a pro potěšení oka si je občas nařežou, vloží do vázy v pokoji pro potěchu oka. Část žen miluje i luční kvítí, a když vidí všechny ty nádherné a něžné kopretiny, rudé máky a jasně modré chrpy, prostě neodolá a tento pozdrav léta si odnese domů. Ona dokáže potěšit i kytička sněženek, jako předzvěst jara, nebo konvalinky, které nám provoní byt. Ovšem to už musíme mít k dispozici vázy různé. Na nespoutanou kytici lučního kvítí vybereme vyšší a širší vázu, na stvol růže se hodí útlý tvar a na drobné kvítky musíme vlastnit malou vázičku.

váza

Kromě různých velikostí jsou vázy také z nejrůznějšího materiálu. Nejčastějším je sklo. Buď může být umělecky zpracované, nebo odlité, jsou vázy dřevěné, také kovové, často jsou keramické, plastové váza také není ničím výjimečným, ale slyšeli jste o betonových vázách? Že ne? A vidíte, vázy z betonu si už budují své významné místo na trhu. Mají své nezaměnitelné kouzlo, svůj styl, jedinečnost a dokážou naprosto úžasně kontrastovat s jemností květů do nich vložených. Je čas seznámit se i s těmito betonovými vázami, které pocházejí z dílny opravdivých umělců a zkušených řemeslníků.

Co získáte betonovým oplocením

Výrobky

Kam se hodí a kam se nehodí

S betonovými ploty se stavebním firmám i jednotlivcům otevřelo obrovské pole možností, jak efektivně oplotit v krátkém čase i rozsáhlý pozemek. Můžeme se s nimi setkávat stále častěji ve městech i venkovských sídlech a mapovat tím pádem terén k tomu, abychom měli lepší představu o jejich vzhledu i funkčnosti. Mnoho projektů si můžete sami prohlédnout i na některých videích a fotografiích, zveřejněných na webových stránkách, a tak bychom si mohli v krátkosti představit místa, kde jsou ideální volbou, a kde naopak příliš vhodné nejsou.

krásná příroda

Průhled do krajiny a dobré sousedské vztahy – jestliže máte s lidmi v sousedství dobré vztahy, ponechte mezi vámi otevřený prostor, anebo jej označte pouze nízkým pletivem nebo živým plotem, aby tu mohla lépe volně proudit energie. Totéž lze upřednostnit i tam, kde očekáváte zajímavý výhled, a kde není nutné chránit důsledně své soukromí.

betonový plot

Soukromí nade vše – betonové panely a sloupky zaznamenávají úspěch tím, že důkladně vymezují vlastní zázemí tak, aby zvenčí nemohl nikdo zasahovat do soukromí. Může vám to vadit např. v situacích, kdy si na zahradě vybudujete bazén a chcete se v něm koupat nazí a nazí se také opalovat. Anebo ve chvíli, kdy potřebujete v poklidu projednávat v soukromí cokoli se svou návštěvou. Výstavba takového oplocení vás vyjde levněji, než kamenná zídka, a zároveň je plot postavený velice rychle, je prakticky bezúdržbový a jeho životnost jde do několika desítek let.

Zakrytí nevzhledných ploch – investice do ceny betonového plotu se vyplácí hlavně tam, kde nemáte zájem mít na očích tovární halu, rozsáhlé parkoviště, frekventovanou komunikaci a další sousední pozemky, které vám rozhodně dobré pocity nepřináší. Betonový plot zajistí důkladnou neviditelnou bariéru, kterou ještě můžete podpořit živým plotem.

Pohodlný kus nábytku

Výrobky

Chcete do svého interiéru něco, co bude zaručeně originální a co nemá každý? Sháníte něco k sezení, ale další křeslo či sedačku už nechcete, nebo na ně nemáte místo? Sháníte pohodlný kousek, do kterého se rádi zaboříte, a který nezabere polovinu pokoje? Ideálními kusy nábytku jsou sedací vaky Beanbag. Jsou měkké, dobře se v nich sedí, nezaberou mnoho prostoru, a jsou designové – rozhodně zaujmou. Velikost je vhodná pro každou postavu, pro dospělé i pro děti. Vak je vytvořen z více materiálů a kombinací barev, které nenajdete v žádném obchodě. Jako náplň jsou použity polystyrenové kuličky, díky čemuž se vak tvaruje podle každé postavy, a poskytne vám tak komfortní sezení.

plážové sedací vaky

Velmi snadná údržba a rozměry tak akorát
Jednou z hlavních výhod tohoto typu posezení je údržba. Protože je vyroben ze směsi umělé a kožené tkaniny, je povrch snadno omyvatelný. Stačí jej lehce otřít hadříkem. Nečeká vás žádné tepování tak jako u klasického čalouněného nábytku. Také se neprosedí, protože jeho povrch je velmi pevný. Co se týče rozměrů, jsou jak pro větší tak pro menší postavy. Výška je 90 cm a šířka s délkou jsou po 80 centimetrech.

sezení na vaku

Zabořte se do něj
Vak je velmi příjemný jak na dotek na odpočinek. Stává se z něj čím dál oblíbenější kus nábytku v mnoha domovech, právě pro jeho rozměry a celkové zpracování. Potěší v kanceláři v odpočinkovém koutku, a užijete ho i vy doma. Obzvláště oblíbený je právě mezi dětmi, protože je velmi pohodlný. Pokud váháte, co dětem darovat k Vánocům, je tento vak to pravé. Díky barevnému provedení se bude hodit do každého dětského pokojíčku. A obzvláště u dětí určitě oceníte jeho snadnou údržbu. Díky kvalitnímu zpracování se hned tak nerozpáře, jako tomu bývá například u levného nábytku. Pořiďte si jedinečný designový kousek do svého domova a získejte pro sebe a svou rodinu velmi pohodlný koutek k posezení.

Do studenského pokoje patří moderní lustr

Výrobky

Každý člověk, jiný vkus. Pokud se jedná o studentský pokoj pro teenagery, výběr není úplně tak jednoduchý. Mladíci jsou nároční na vybavenost pokoje. A co potom, když dojde na výběr lustru? Jednoznačně volíme podle jeho vkusu. Zásadní věcí bude, aby byl lustr moderní, a nasvítil vše, co potřebujeme. V dnešní době se zavděčit mladým lidem je těžké a jsou čím dál víc nároční. To se netýká jen oblečení, ale chtějí mít takový pokoj, za který se nebudou stydět.

Podle čeho budeme vybírat? Nebo studentíkům hodíme na strop, jen tak nějaký lustr? To by asi nedopadlo dobře. Pokud nemáte tedy takového studenta, kterému je jedno, jestli tam bude vyset letadlo nebo lustr s kytičkami.

moderní lustr

Tak jako u všeho se vybíráme z materiálů, který bude nejvhodnější, jenže nejde jen o materiál. Otázkou je, který je ten vhodný? Určitě se zaměříme i na to, zda se do pokoje podle vybavení hodí. Díváme se i na to, jestli dost osvětluje místnost. Design je taky velmi důležitý. Měli bychom se rozhodnout, jestli zvolíme jednoduchost, modernost nebo máme představu něčeho nadčasového.

Máte možnost se podívat na lustr do studentského pokoje Light4home.

CO NÁM USNADNÍ VE VÝBĚRU?

° Určitě se všichni díváme i na cenu

° Styl provedení lustru

° Zvolte se, jaký chcete počet žárovek

° Materiál, ze kterého je lustr vyrobený

° Barva

° Velikost lustru

° Montáž

° Požadovaný tvar

lustr do dětského pokoje

Na co se díváme, aby nám seděl lustr v interiéru?

° Pro začátek se musíme rozhodnout, jaký styl bude představovat daný lustr

° Zvolení toho správného materiálu, jestli preferujeme spíš kov, sklo, plast nebo textil

° Volíme barevné provedení daného produktu

° Jestli se hodí více kulatý, obdélníkový nebo jiný druh tvaru

° Důležitá je velikost lustru

° Způsob zavěšení: závěsná, stropní nebo usazená ke stropu

° Díváme se na design

° Způsob montáže, zda je jednoduchá nebo složitá

° Kvalita na prvním místě

° Věk dítěte

° Rozsah osvícení

Mějte na paměti, že mezi dětským a studentským pokojem je velký rozdíl. Neměli bychom do pokoje pro studenty dávat lustry, které mají dětské motivy. Těmito motivy myslíme, lustr ve tvaru letadla, osvětlení typu medvídek, zajíček, králíčci, vláček a jiné tohoto druhu.

Masivní nábytek

Výrobky

Nábytek patří do každé nemovitosti a jen těžko byste měli nemovitost, kde by nebyl ani stůl. Pokud jste milovníky masivního nábytku, tak buď musíte oslovit soukromníka, který ho vyrábí, neb ose můžete obrátit na firmu forniture. Tato firma se zabývá masivním indickým nábytkem a nabídne Vám nábytek na vybavení celé nemovitosti. Také prodává nejrůznější rustikální nábytek, jako je rustikální konferenční stolek.

stolek (3)

Firma je na trhu už nějaký ten rok a na jejich výrobkách jim záleží stejně, jako na jejich kvalitě. Zákazník je u nich vždy na prvním místě a snaží se mu vždy poskytnout co nejvyšší péči. V jejich sortimentu najdete vybavení pro kavárny a restaurace, zahradní a venkovní nábytek a všechen nábytek, který se vyskytuje u každého doma. Řeč je o šatních skříních, komodách, nočních stolkách a mnoho dalšího. Při výběru nábytku si navíc můžete vybrat hned z několika odstínů, v jekám chcete nábytek dodat. Na výběr je až 6 odstínů a to u každého kusu nábytku. Mimo to se můžete také těšit na slevy na určitý druh zboží a také na perfektní dopravu. Pokud si objednáte nyní zahradní nábytek, tak se můžete těšit na dopravu zdarma.

stolek (4)

Na webových stránkách firmy se můžete podívat na všechny výrobky, které firma prodává a také na všechny odstíny. Díky chytrému filtru se rychle dostanete k tomu, co chcete koupit a nemusíte tak zbytečně stránkou listovat. Samozřejmostí je, že u každého nábytku jsou uvedeny míry a také to, zda je nábytek skladem, nebo zda se vyrábí pouze na zakázku. Navíc firmy vybavuje restaurace a kavárny a tak není problém je oslovit, pokud nějakou nově otvíráte.

Jestliže jste tedy milovníky nábytku a to převážně masivního, tak se podívejte na stránky zmiňované firmy. Zaručeně se Vám jejich nábytek bude líbit a konečně nebudete mít doba nekvalitní nábytek z Jena nábytku. Proto neváhejte a objednejte si nábytek už nyní.

Zastřešení, které je nejen užitečné

Výrobky


Udělat si venku pěkné zahradní posezení není vůbec od věci. Nejenže budete mít další prostor k relaxaci, ale rovněž sem můžete zvát své přítele místo obýváku.

Zastřešení, které je nejen užitečné

Zahrada je prostorem, který se různé upravovat a rozvíjet. Nemusí se vůbec jednat pouze o místo, kde si hrají děti či kde roste plevel či naopak nějaká chutná zelenina či okrasné rostliny. Také se zde dá snadno realizovat třeba venkovní posezení, což je taková přírodnější obdoba klasických obývacích pokojů. Většinou se dá takové posezení používat pouze během jarních a letních měsíců, ale když se koupí ještě zimní zahrada, může se jednat o celoroční záležitost. To ale vyjde na docela velké peníze, a tudíž většina lidí dává přednost levnějším alternativám.

Tradiční pergola

Vytvořit takové posezení nemusí být vůbec složité ani nákladné. Třeba nábytek se dá koupit za pár stovek někde v bazaru. To platí samozřejmě o plastových židlích a stolku. Kdo chcete ale přeci jen něco trochu více na úrovni, ten raději sáhne po něčem trochu reprezentativnějším, třeba po zahradním setu z ratanu. I ten se dá pořídit docela levně, a také z druhé ruky. Správné venkovní posezení by mělo mít i nějakou formu střechy.

Možností je více. Většina lidí sáhne hned po slunečníku, a není divu. Je levný a dokáže mimo slunečních paprsků zadržet i lehký májový deštík. Jenže když se rozprší trochu více, začne být k ničemu. Proto je dobré koupit něco bytelnějšího, co dokáže stínit i ochránit proti dešti. Ideálním řešením jsou pergoly, které jsou nejen efektivní, ale také vypadají docela dobře. Navíc se dají pořídit za docela slušné peníze, takže rodinný rozpočet kvůli zastřešení nemusí trpět příliš mnoho.

Moderní pergola

Samozřejmě, že řeč je o prefabrikovaných modelech, nikoliv postavených na zakázku. Ty už mohou stát opravdový ranec. Některé i stovky tisíc korun. Co se ceny týče, tak se často odvíjí hlavně od náročnosti konstrukce a její velikosti. Roli zde hraje samozřejmě i použitý materiál, ale ne zase tak zásadní, jak by se mohlo zdát. Třeba dřevěné modely jsou často stejně drahé/levné, jako jejich hliníkové alternativy.

Podle čeho vybírat schodišťové zábradlí a jaký materiál je na zábradlí nejlepší?

Výrobky

Vybíráte ideální a funkční zábradlí a nemůžete se rozhodnout, který materiál zvolit? Zábradlí musí splňovat bezpečnostní funkci ale musí být i vzhledově hezké.

Podle čeho vybírat schodišťové zábradlí a jaký materiál je na zábradlí nejlepší?

Když už máte doma schodiště, jistě k němu potřebujete vybrat také vhodné zábradlí. Co se týče funkce zábradlí, je to jasné. Musí splňovat funkci především tu bezpečnostní, samozřejmě ale musí i pěkně vypadat, protože vhodně zvolené zábradlí může celkově dost výrazně proměnit vzhled celého interiéru. Na výběr máte hned z několika zajímavých materiálů i provedení. Jak se rozhodnete?

pexels-photo-6296927

Co od něj očekáváte?

Každý materiál je svým způsobem specifický a je jiný. Mezi nejpopulárnější materiály patří rozhodně hliník, ten je používaný hojně, patří k těm levnějším, skvěle se s ním pracuje a instalace je snadná. Hliník je navíc odolný, je možné jej použít nejen v interiéru ale i v exteriéru, navíc moderně zpracovaný hliník se speciální povrchovou úpravou může mít zajímavý a neotřelý design přesně podle vašich představ. Výborně se udržuje v čistotě, a co je hlavní nevyžaduje téměř žádnou péči, o materiál není nutné pečovat a přesto si zachovává dlouhou životnost. Stále jde ale o klasiku, pokud si přete mít doma něco extra, určitě popřemýšlejte nad sklem.

Skleněné zábradlí Kmkdesign je oblíbené, jde totiž o moderní a odolný materiál. Sklo je speciálně upraveno, ošetřeno a je velmi pevné. Samozřejmě se musí udržovat v čistotě a je s ním poněkud více práce, za to jde o designový skvost. Napomáhá udržovat čisté linie v interiéru, působí elegantně i vzdušně a pomůže vám vytvořit doma moderní styl, skvěle se také kombinuje s ostatním zařízením. Skleněné zábradlí je velmi využívané i například ve veřejných budovách nebo ve firmách.

pexels-photo-6587865

Přírodní klasika

Velmi vhodným materiálem je také dřevo. To splňuje všechny požadavky na kvalitu, nejlepší je pak masiv. Dřevo ale vyžaduje péči a může se špatně kombinovat v hodně moderně laděných domácnostech. Jeho vzhled je poměrně výrazný a může se tak snadno být s jinými prvky. Na tom, jakou životnost bude dřevo mít, má zásluhu zejména jeho úprava a ošetření.

Nakonec je třeba zmínit i nerezové zábradlí, které také nevypadá vůbec zle, je odolné a má dlouhou životnost, u nerezového zábradlí jde o sázku na jistotu.