Rubrika: Podnikání

Přijímací pohovor je základ

Podnikání

Přijímací pohovor je velmi náročnou událostí jak pro zaměstnavatele, tak pro zájemce o práci. Oba chtějí získat maximum a spokojenost na obou stranách je více než žádoucí. Na webových stránkách, které se zaměřují na personalistiku, najde žadatel o zaměstnání celou řadu rad na téma jak se připravit na pracovní pohovor. Ale jak to platí naopak? Samozřejmě velké firmy mají své odborníky  personalisty, kteří k tomuto výkonu mají většinou odborné vysokoškolské vzdělání. Ovšem pokud hledáte opravdu odborníky nebo něco tak trochu extra, je velmi pravděpodobné, že se jako majitel firmy rád zúčastníte takového pohovoru.
 muž v košili
Navzdory kvalitnímu personalistovi
Navíc většina firem je příliš malá na to, aby si platila vlastního personalistu a majitel firmy si rád ošéfuje své budoucí lidi sám. Přesto by rozhodně měl dodržovat určitá pravidla.
Je pravda, že majitel firmy má často na lidi čich. Tak jako má čich na dobré obchody tam, kde se zdánlivě jedná o prodělečnou záležitost, může mít čich i na lidi a ve zdánlivě naprosto nepoužitelném kandidátovi může vidět budoucí značný potenciál. Právě této zvláštní vnímavosti ostatně vděčí za své pracovní úspěchy.
pracovní pohovor
 
Dobře volené otázka
Samozřejmě u pracovního pohovoru jsou určité otázky zcela nevhodné, jako například kolik máte dětí, jak budete řešit hlídání, když vám dítě onemocní, nemáte pocit, že jste na danou pozici trochu starý, podle přízvuku soudím, že asi nejste Čech? Samozřejmě nemůžete nikoho diskriminovat z důvodu národnosti, věku nebo proto, že má malé děti.
 
Dostat se k důležitým informacím
Na straně druhé některé informace pro Vás mohou být důležité a je vhodné, abyste se k nim dostal třeba oklikou formou nepřímých otázek nebo neformálního rozhovoru. Pokud obsazujete pozici, která je náročná na čas a lze u ní předpokládat služební cesty a přesčasové hodiny, opravdu nemůžete potřebovat maminku malých dětí u které je předpoklad pravidelných paragrafů, pokud obsazujete pozici, která je velmi náročná na fyzický výkon a očekává téměř sportovce, můžete se obávat obsadit tuto pozici starším mužem, byť by i třeba prošel preventivní kontrolou a pokud obsazujete místo, kde je kladen důraz na konverzaci se zákazníkem, potřebujete pracovníka, který používá spisovnou a bezchybnou češtinu. To vše není diskriminační přístup, ale Vaše zodpovědnost.

V osmimetrovém bazénu už se dá plavat

Podnikání

Přemýšlíte nad tím, že pořídíte na zahradu osmimetrový oválný bazén BE-8x3x1.5 Bazény Gluc? Pak si zřejmě uvědomujete, že půjde o nádrž větších rozměrů, kde se za příznivých okolností dá i plavat. Jistě, že se nejedná o bazén plavecký pro trhání olympijských rekordů, ovšem i na osmi metrech můžete výrazně vylepšit svou kondici a podpořit lymfatický a imunitní systém. Společně s vhodnou životosprávou si prodloužíte život a zejména zlepšíte jeho kvalitu.

dívka v bazénu

Pozvěte do bazénu vaše přátele – na ploše osm krát tři metry užijete spoustu zábavy i bez plavání. Dá se tu potápět a lovit předměty ze dna, provozovat gymnastické prvky, skákat do bazénu ze břehu i s rozběhem, ovšem musíte dávat pozor, abyste někomu neublížili. Takto velký bazén je ideálním prostředím i pro pracovní debaty, pokud tvoříte dobrou partu s kolegy v zaměstnání, a jezdíte spolu i na dovolenou. V bazénu s vhodným občerstvením se vám bude lépe řešit různá pracovní úskalí a problémy, s nimiž se na pracovišti setkáváte. Lidé jsou tu pak více přístupní a ochotní něco k lepšímu změnit.

venkovní bazén

Ovál dobře působí na psychiku – značnou výhodou oválných bazénů je právě jejich tvar. Ovály, elipsy a paraboly působí velmi dobře na psychiku, uvědomuje si to každý, kdo konzumuje pravidelně ovoce a zeleninu, kdy jsou jejich tvary také zaoblené, a kdo s oblibou sleduje krásné tvary ženského těla, kde se křivky navzájem doslova prolínají. A čím více křivek v přiměřených proporcích, tím nám také ženy připadají krásnější.

Uvažujte o vhodném zakrytí hladiny

Jestliže si pořídíte bazén o rozměrech 8 x 3 metry, půjde o plochu přibližně dvaadvaceti čtverečních metrů. Za 24 hodin se odtud vypaří zhruba 110 litrů vody a za měsíc to bude celkem tři a půl kubíku. Jestliže takto provozujete bazén pět měsíců od května do září, za tu dobu se z nádrže vytratí více než 17 kubíků vody, což je v přepočtu na vodné a stočné téměř dva tisíce korun. Pokud si nepořídíte vhodné zakrytí či zastřešení, doslova každý rok vyhodíte oknem dva tisíce Kč, což je jistě zbytečné, že?

Tipy na dárky pro slečny v teenagerském věku

Podnikání

Vymýšlení dárků je někdy obtížnější, než se zdá. Nakonec nás vždy něco napadne, ale nebylo by lepší, si ušetřit čas a starosti tím, že si všechno naplánujeme dopředu? I když se to nemusí zdát, vymýšlení dárků pro mládež v teenagerském věku taktéž nemusí být vůbec snadná. Jedná se o věk, kdy už nejsou dětmi ale ani dospělými. Co třeba darovat takové slečně kolem 15-18 let? Podívejte se, jaké tipy jsme si pro vás připravily.

Šperky

Milovnice módy ocení vkusný šperk, který se bude https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DJikQDsF-YmQ hodit do jejich stylu. Můžete zvolit zlato, stříbro nebo bižuterii. Pokud chcete, aby byl dárek osobitější, zvolte něco originálního, třeba šperk se jménem.

sladkosti

Kosmetika

V tomto věku se obvykle mladé slečny začínají líčit a určitě je potěšíte něčím do jejich kosmetické sbírky. Může to být paletka očních stínů, řasenka, tvářenka, bronzer nebo kosmetické štětce.

Skincare

Je důležité, aby děvčata, ale i chlapci od nízkého věku pečovali o svou pleť. Můžou se tím do budoucna vyhnout kožním problémům, jako je třeba akné. Pokud zvládnete odhadnout, jaký typ pleti má vaše obdarovaná, potěšte ji čistícím přípravkem na pleť, pleťovým sérem, hydratačním krémem nebo třeba sadou pleťových masek.

krém

Batoh

V tomto věku většina mladých slečen ještě navštěvuje školu do které musí každý den nosit spoustu věcí, určitě jim uděláte tedy radost módním, trendy batohem dle jejich stylu.

Sladkosti

Kdo by rád nemlsal? Jestliže víte, že obdarovaná miluje sladkosti, zkuste jí sestavit balíček ze sladkostí, které miluje. Nebo ještě lépe, sežeňte nejrůznější zahraniční sladkosti, které se u nás nedají snadno koupit a udělejte jí ten nejsladší balíček.

Videohry

Pokud má dotyčná ráda videohry a vlastní nějakou hrací konzoli, určitě bude mít radost z nové hry, nejlépe z takové, která vyšla nedávno, abyste měli jistotu, že ji ještě nebude mít. Jestliže hraje hry online, kupte jí poukázky třeba na platformu Steam.

Firma jako dítě

Podnikání

Založit rodinu je jedno z nejdůležitějších rozhodnutí v životě páru. Není to věc, která se dá vzít zpátky, pokud už se dítě narodí a možná, že je dobře, že rodiče nikdy dopředu neví o všem, co jim rodičovství přinese, protože pak by možná porodnost značně klesla. Starat se o novorozeného človíčka, to je zátěž hlavně pro ženu, protože noční kojení a celodenní péče o miminko je vyčerpávající. Ale potřeby miminka nejsou zprvu až tak náročné, potřebuje najíst a přebalit, takže rodina brzy srovná svůj rytmus podle potřeby dítěte a s postupujícím časem se všichni sžijí a začnou si nových rolí rodičů užívat plnými doušky.

miminko

Založení rodiny a založení vlastní firmy se může zdát nesrovnatelné, ale v podstatě obojí je velký krok do neznáma, pokud zakládáte svou první firmu. Můžete studovat příslušné zákony, ale stejně můžete čekat, že až samotné podnikání vám přinese situace, které se budete muset naučit řešit. Založení s.r.o. je krokem, který může váš život převrátit vzhůru nohami, protože mohou nastat jak chvíle velkého zisku, tak chvíle nečekaných https://www.informuji.cz/akce/jhm/75793-pribehy-necekanych-koncu/ ztrát, stejně jako v životě lidském, které ani nemusí záviset na vás, či právě zcela opačně, budou se dít a vy budete jen přihlížet.

úspěch

Náklady založení s.r.o. se dají asi spočítat přesně, ale pak už není od věci svěřit veškeré účetnictví firmě, která podniká v tomto oboru. Mít podnikatelský záměr, kterým uděláte díru do světa neboli záměr, se kterým se vám podaří prorazit na trhu a stanete se úspěšným podnikatelem, to není zase tak nereálný sen, jak by se mohlo zdát, což dosvědčují úspěšní podnikatelé, kterých každým rokem přibývá. Mnoho podnikatelů, kteří si vypiplali svou firmu od počátku ji opravdu považují za své dítě, vždyť překonat první krůčky, první nezdary, ale i první úspěchy, to je přece jako s dítětem. Nikdy se na něj nemůžete zlobit, protože je – vaše!

Výprodej plesových kabelek za skvělé ceny

Podnikání

Poslední dva roky se společenské události v podstatě nerealizovaly. A to je jeden z důvodů, proč si to teď vynahradit, dokud se žádné akce prozatím neruší. Plesy byly vždy skvělou událostí, na které se lidé těšili, a které hojně navštěvovali. Každý se snažil vyfiknout, aby vypadal co nejlépe. Ples byla, je a bude zkrátka vždy událost. Zejména ženy si dávají na svém vzhledu záležet. Vybírají šaty či jiný společenský oděv, a k tomu samozřejmě potřebují vhodnou kabelku, kam se vejde jen pár nezbytností. Zpravidla je třeba do ní nacpat telefon, kapesníčky, peněženku a rtěnku. Některé ženy potřebují prostoru více, některé méně, ale všechny se shodnou na tom, že na ples se klasická kabelka zkrátka nenosí a nehodí. Proto je dobré doma mít nějaké plesové kabelky https://www.novakabelka.cz/plesove-kabelky/, které pojmou vše potřebné, a nijak nezkazí celkový plesový outfit.

psaníčka barevná

Psaníčko je ideální doplněk, který se dá sehnat ve více velikostech. Jde o menší kabelku, která vypadá hezky, a kam dáte svoje plesové nezbytnosti. Některé ženy mají psaníčko v barvě všech společenských šatů, jiné mají černé, které se hodí ke všemu. Kam budete patřit vy?

Díky ukrytému řetízku jej můžete nosit i na rameni, když zrovna potřebujete obě ruce volné. Řetízek lze snadno zase schovat.

psaníčko a štětce

Psaníčko se nenosí jen na plesy, ale i na další společenské události. Nejčastěji ji ženy volí na svatby, křtiny a promoce.

Psaníčko si můžete prohlédnout na fotografiích, abyste se mohla rozhodnout, které si zvolíte. Nejde o doplněk, který použijete jednou, ale o stálici ve vašem šatníku, kterou na akci nedáte z ruky. Momentálně máme v nabídce khaki a modré provedení za skvělou cenu 199 Kč, což je cena, za kterou jej budete jinde shánět opravdu těžko. Plesová sezona pro letošek pomalu končí, a proto jsou psaníčka ve výprodeji. Můžete je mít k dispozici na sezonu další! Udělejte jim místo ve svém šatníku, než bude pozdě.

Havárie nepočká

Podnikání

Každý z nás zná jistě ten pocit, kdy se něco porouchá, zničí nebo to zrovna nefunguje a potřebuje to opravit a zrenovovat. Není to nic příjemného, hlavně pokud nevíte, na koho se v té nahodilé situaci obrátit. Šikovných lidí je skutečně nedostatek a je opravdu vzácností sehnat člověka, který vám v času havárie pomůže ihned a bez otálení.

Havarijní služba vyřeší vaše problémy a nesnáze rychle a hlavně kvalitně. Nemusíte mít tedy strach, že práce nebude odvedena tak jak má být. Takový profesionální instalatér se dnes špatně hledá, avšak s touto službou je to hračka. Máte problém s vodou, plynem, kanalizací nebo třeba topením? Vyřeší to za vás, a to bez zbytečného čekání a komplikací. Pokud si zakládáte na odborně odvedené práci a výborném výsledku, tak zde budete jistě velice spokojeni.

instalace

Jedná se o firmu, která si na svém jméně zakládá a na prvním místě je pro ně skutečně zákazník a jeho potřeby. Pokusí se vám vyhovět za každou cenu, protože tu jsou pro vás. Nenechají vás na holičkách, jelikož u havárie mohou být už do hodiny. Nemusíte se obávat ani cenové relace, snažili se pro vás vytvořit cenově dostupné nabídky, takže přivoláním této společnosti neutrpí ani finance ve vaší peněžence.

topení

Výhodou toho všeho je, že se firma neorientuje pouze na opravy všeho druhu, ale zaměřuje se i na revize a údržbu, což je také velice podstatná část, díky které můžete havarijnímu stavu předejít. Takže je důležité nezapomínat ani na pravidelné kontroly. S tím vším vám pomohou a dokonce to za vás i vyřeší. Nebojte se ani prokonzultovat s nimi svůj problém, jelikož mají opravdu cenné zkušenosti nasbírané za 25 let své tvrdé práce. Svou práci odvádí precizně a svědomitě. Jsou vám k dispozici celých 24 hodin, jelikož vědí, že havárie si čas a místo nevybírá. Jistě budete s jejich nabídkou a prací nad míru spokojeni, takže je v případě nouze neváhejte kontaktovat.

Kdy povolat na úklid úklidovou firmu

Podnikání

Čeká vás úklid a přemýšlíte, zda se neobrátit na úklidovou firmu? Kdy se to hodí?

Je to nad vaše síly – pro úklidovou firmu rutina, pro vás možná noční můra. Jsou v životě situace, kdy z nejrůznějších důvodů nemáte dostatek fyzických sil a psychické odolnosti, a přesto je nutné nebo alespoň vhodné úklid provést. Jsou to například úmrtí v rodině a s tím související úklid pronajatého bytu, úklid po bývalých nájemnících, jestliže požadujete jejich vystěhování, a ti po sobě zanechají doslova spoušť, anebo docela obyčejné běžné generální úklidy bytu při nějaké příležitosti (svatba, vánoce apod.).

utírání prachu z lamel žaluzií

Nemáte časúklidové firmy v Praze dají do pořádku bytové prostory, kanceláře i nebytové objekty, vše záleží na vzájemné dohodě a konzultaci. Rozsah prací určujete vy a vaším úkolem je rovněž naplánovat vhodný termín a zajistit přístup do objektu. Pro mnohé z nás je velký úklid značnou časovou zátěží a někdy se zkrátka vyplatí najmout si profesionály a svůj čas vložit do něčeho smysluplnějšího.

mytí oken

Vyčištění koberce – skvrny na koberci, zašlapané fleky, usazený prach, mastnota z přípravy pokrmů nebo zápach, kdy se po koberci procházíte převážně naboso. To vše jsou důvody, kdy běžný sáčkový vysavač by měl ustoupit mokrému čištění speciálním strojem. Koberce bychom měli nechat čistit pravidelně, neboť je to textilie, která ovšem nekončí v automatické pračce, jako oděvy.

Mytí oken – pro mnohé z nás je to práce přímo otravná. Je sice ihned vidět její výsledek, ale pouze v okamžiku, kdy se zaměříme zrakem na okenní tabule. Přece jen si v bytě všímáme jiných věcí a provádíme jinou činnost, než civění z oken. Mytí oken také může být fyzicky náročné, obvykle to vyžaduje práci na štaflích a někdo může trpět závratí u otevřeného okna ve vyšších patrech bytového domu. Mytí oken je také jedna z nejčastějších prací úklidových firem.

Kouzelník je to pravé na oslavy

Podnikání

Už jako děti jsme snili o tom, že budeme mít velkou oslavu narozenin, kde bude spousta přátel a celá rodina. Ovšem tajně jsme také snili o tom, že dojde kouzelník, který celou oslavu narozenin pozvedne úplně na jinou úroveň. Díky kouzelníkovi, by také záviděli ostatní děti a každý by si oslavu narozenin pamatoval. Pokud se tedy blíží oslava narozenin Vašeho dítěte, tak pozvěte kouzelníka, který zaručeně všechny hosty pobaví.

kouzelník (7)

Kouzelník Brno, je osvědčený kouzelník, který má dlouholeté zkušenosti s oslavami narozenin, večírky, svatby a dalšími nevšedními událostmi. Navíc také moderuje a má své zastání i na akcích pro dospělé. Kouzelník však nadchne nejvíce děti, kterým ukáže své kouzla a iluze, které je osloví. Díky kouzelníkovi, si budete moct odpočinout od dětí a také se na chvilku zastavit a popovídat si s rodinou a ostatními hosty. Věřte tomu, že děti kouzelníka neopustí od té doby, dokud nesedne do auta a neodjede domů. Navíc si děti budou moci odnést balónek ve tvaru zvířátka a spoustu zážitků, které jim kouzelník přichystá. Třeba díky kouzelníkovi, se rozhodnou děti také kouzlit a v budoucnu z nich bude třeba také kouzelník.

kouzelník (8)

Kouzelník je oblíbený mimo dětských oslav, také na svatbách, firemních večírcích a dalších akcí pro dospělé. Díky programu, do kterého zapojí hosty u stolů, se pobaví všichni přísedící a o zábavu bude postaráno. Na jeho webových stránkách se můžete podívat na fotky a videa z akcí, kde vystupoval a můžete si tak udělat obrázek o tom, jak celá vystupování probíhá. Také se zde můžete podívat na reference zákazníků, kteří si již vystoupení objednali.

Pokud tedy nevíte, čím zpříjemnit nevšední událost, tak vsaďte na kouzelníka, který se o to postará. Nejen, že se budete neustále smát, ale také si odnesete spoustu zážitků, které byste bez něho nezažili. Proto neváhejte a objednejte si ho na akci už nyní.

Jak vybrat správný tumblr video downloader

Podnikání

Jednou z věcí, ke kterým mnoho lidí používá internet, je mimo jiné také sledování nejrůznějších videí. Tomu napomáhají i nejrůznější servery, jako například YouTube, Vimeo či Tumblr, kde mohou lidé zveřejňovat svá díla, a ostatní je mohou sledovat, komentovat i hodnotit.

Je jasné, že zde má mnoho lidí své oblíbené kousky, na které se často dívá. Je to jen pochopitelné, vzhledem k tomu, že jich můžeme nalézt miliony na jakékoliv téma, které nás napadne. Vybere si skutečně každý.

video1

Problém je ovšem v tom, že dané video může být kdykoliv smazáno, ať už svým autorem či serverem samotným. Důvodů může být mnoho, avšak ať už jím je kterýkoliv z nich, výsledek je stejný: už se na něj nebudeme moci podívat.

Abychom tomu předešli, je dobré si svá oblíbená videa stáhnout. Na internetu najdeme mnoho programů vytvořených právě pro tento účel, ať již klasických či online. Jak ale vybrat ten správný?

V první řadě si musíme uvědomit, z kterého serveru chceme stahovat. Pokud si například stáhneme Tumblr video downloader, nemůžeme počítat s tím, že si s jeho pomocí stáhneme například videa z Facebooku, i když samozřejmě existují programy, které umožňují stahování z více platforem.

video2

Dále si také musíme rozmyslet, zda chceme stahovat a instalovat klasický program, nebo zda nám stačí online verze. Je pravdou, že ta má poněkud omezenější funkce, avšak pokud stahujeme pouze jedno či dvě videa, a to jen proto, abychom se na ně mohli dívat, kdykoliv chceme, pak plně postačí.

Pokud jich však chceme stáhnout více, a navíc je případně budeme ještě upravovat, pak je mnohem lepší si onen program stáhnout. Zde je však potřeba se přesvědčit o důvěryhodnosti zdroje, abychom si navíc nestáhli do počítače i virus.

To samozřejmě není vše. Je to část toho, co je potřeba uvážit. Avšak věřte, že se to rozhodně vyplatí.

Mzda není plat

Podnikání

Každý z nás pracujících minimálně jednou v životě narazí na nesrovnalost ve svém finančním ohodnocení za odvedenou práci. Minimálně v tom prvním případě se stane, že vám zaměstnavatel slíbí, že vám dá určitou částku, jenže když pak dostanete výplatu, marně se snažíte dopočítat.

Když k tomu ale dojde, neměli byste hned brát hůl do ruky a hnát se za svým šéfem, co si to tento dovolil, takhle vás ošidit. Protože je v tom zaměstnavatel vesměs nevinně. Jistě, tento vás skutečně mohl vzít na hůl, protože lidé mohou být všelijací, ale rozhodně to není vždy (jenom) jeho vina.

eura pětistovka

Za tím, co vyvolá v podobné situaci zaměstnancovu rozladěnost, je něco jiného. A sice skutečnost, že tím, co zaměstnavatel zaměstnanci nabízí, je hrubá mzda. Tedy to, co zaměstnavatel skutečně předá onomu podřízenému. A není přece jeho vina, že podobně proudu v elektrickém vedení se i zde cestou nemalá část nenávratně ztratí.

Totiž neztratí. Ví se přesně, kam se takové peníze podějí. Ale navzdory tomu, že se o místě takového úniku ví, se s tím nic nenadělá.

eura peníze

Za rozdíl mezi hrubou a čistou mzdou může skutečnost, že se ze mzdy hrubé automaticky strhávají daně, zdravotní pojištění a další případné odvody. A člověk se pak musí spokojit s tím, co na něj poté zbude.

A zjistíte-li tak z nevědomosti, že se vaše čistá mzda liší od té slibované (hrubé), případně nejste-li si jisti, zda vás zaměstnavatel odměňuje tak, jak slíbil, může vám pomoci kalkulačka mzdy. S tou si můžete ověřit, zda skutečně dostáváte to, co byste dostávat měli. Jistě, vaši finanční situaci to samo o sobě nikterak nezlepší, i dál budete mít to, co jste dostali, ale budete vědět aspoň své. A pokud se dejme tomu rozladěni rozhodnete změnit zaměstnání, budete aspoň tušit, kolik vám má nový zaměstnavatel slíbit, abyste byli spokojení. I když to slíbené v hrubém pochopitelně opět nedostanete.