Rubrika: Muži

Jak se mu líbit

Muži

Buďte svá

Nechovejte se jinak, než normálně, chovejte se přirozeně. Nesnažte se vypadat a chovat jinak, než obvykle. Časem stejně pozná, jaká doopravdy jste a je a vy zase poznáte, jaký je on. Nesnažte se změnit svůj styl oblékání, časem byste se stejně vrátili ke svému přirozenému stylu, co Vám nejvíce sedí a je Vám pohodlný a jemu by se to nemuselo líbit. To samé je myšleno i u líčení.

Chvalte ho, oceňujte ho

Pokud udělá něco, co se Vám líbí, pochvalte ho za to. Muži jsou rádi, když od Vás slyší chválu. Poprosíte ho, aby Vám do pokoje navrtal poličky a on to udělá, podle Vašeho přání? Pochvalte ho za to. Bude rád, že si jeho snahy ceníte.
Řekněte mu o svých pocitech
Muži Vám nevidí do hlavy a bohužel ani naznačování nestačí. Nebude rozumět tomu, co tím chcete říct. Řešte tedy věci jasně a na rovinu. Pokud se cítíte nedoceněná, řekněte to. Pouhé naznačování totiž nestačí a velice lehce by mohlo dojít k hádce, kterou nechce ani jeden z Vás, kvůli maličkosti.
přetlačování o peníze
Vyznejte mu lásku
To, že Vám nevidí do hlavy, je myšleno i ohledně pocitů a citů, které k němu máte. Občas mu řekněte, co k němu cítíte. Ujistěte ho, že ho máte ráda/milujete.

Snažte se vypadat dobře

Muži jsou vizuální, takže první hodnotí to, co vidí. Snažte se tedy o sebe pečovat, vypadat dobře, Váš muž to ocení a jeho kamarádi a jiní muži taky. Navíc vy ze sebe budete mít dobrý pocit a to Vám zvýší sebevědomí.

Bavte se s jeho kamarády

Váš muž bude rád, když zjistí, že jeho kamarádi vás tzv. „schvalují“. Bavte se tedy s jeho kamarády a nepomlouvejte je, před Vaším partnerem, byl by akorát zklamaný, že se před nimi přetvařujete.
puntíkatá kravata

Zbytečně se neurážejte

Nikdo nemá rád lidi, kteří se urážejí za každou věc. Ani ženy to nemají rády, přesto oni jsou hlavně ty, co se často uráží. Snažte se tedy si spíše z věcí/nebo ze sebe udělat srandu. Ulehčíte tak život sobě i svému okolí. Věci přece nemusíte brát tak vážně.

Nedovolte, aby vás úplně oslepily růžové brýle

Muži

Někdy se stává, že jakmile muž potká svou vyvolenou, stane se z ní rázem střed jeho vesmíru a všechno ostatní pro něj přestane existovat. Do jisté míry je to v pořádku, ovšem může se stát, že se to vymkne kontrole a poté z toho mohou být problémy.

dvojice na procházce městem

Jaké krásnější období může člověk zažít, než to, kdy se na svět kouká skrze růžové brýle, protože žena jeho života mu začala oplácet lásku. Všechno a všichni jdou stranou a jediné na čem záleží, je ona. Když však dojdete do fáze, kdy jste schopni kontrolovat za jejími zády její sociální sítě, každého, kdo se k ní jenom na krok přiblíží, zabíjíte pohledem nebo hůře, napadáte, nedovolíte ji kamkoliv jít a sám nikde nechodíte a jediné, co chcete je být s ní, něco je špatně.
romantika na louce

První důležitá věc je, uvědomit si, že přestože ji milujete, není váš majetek a musíte se vzájemně brát jako svobodné osoby, které mají právo na čas jen pro sebe, vztahy s kamarády a vlastní koníčky. Nikdo nemá rád, když se ctí neustále pod dohledem někoho jiného. Horším scénářem tohohle chování může být, když na partnerku tlačíte tak moc, že se začne cítit zatlačená do kouta a jej chování může být různé. Jedna se může ponořit do depresí, jiná se s vámi rozejít a další vás začne podvádět.

Stejně tak není dobré vzdát se veškerých svých koníčků. Jestli jste ji poznali, když jste hráli pravidelně tenis, hrajte ho dál. Je v pořádku ukončit nějaký sport, který je velmi časově náročný, a nemůžete se kvůli němu vídat. Ovšem, co už není, až tak v pořádku je, když se můžete normálně vídat, trávit spolu čas, kdy to obou vyhovuje, ale vy se najednou rozhodnete, že budete pouze s ní a všechno, co vás dělalo vámi, odříznete. Ženy přitahují muži, kteří něco dělají, mají záliby, hobby, ne takoví, co jen sedí doma.

Každý vztah potřebuje dýchat, mít volnost a zároveň být pevný. Základem je zkrátka důvěra, komunikace a samozřejmě láska. Jenže všeho moc škodí a na to nikdy nezapomínejte. I když to může být těžké, vždy si zkuste představit, jaké by to bylo vám samotným, a netlačte příliš na pilu.

Mají to muži jednodušší?

Muži

Mezi ženami panuje přesvědčení, že muži to mají v životě mnohem jednodušší než ženy. Nejenže nemusí rodit, ale také se v podstatě ani nemusí příliš starat o svůj zevnějšek. Chlap se prostě jednou za čas zajde ostříhat, možná si zkrátit i vousy, a to je tak co se týče zkrášlování asi všechno. Zatímco ženy musí pro krásu často i trpět. Hodiny strávené v kosmetických salónech navíc nejsou zadarmo. Muži stačí u holiče stáčí obvykle méně než jedna stokoruna. Zkrášlování je jedna věc, ale jsou tu i důležitější záležitosti, třeba péče o dítě a obecně o rodinu.

rovnost

Je samozřejmě pravdou, že pro malé dítě je mnohem důležitější matka, ve které celou dobu rostlo a které pak musela horko těžko porodit. To však neznamená, že na otce zůstává pouze mazlení, v případě nouze přebalování. Dnešní tatínci jsou mnohdy velice pečliví, co se týče povinností spojených s péči o dítě. Řada z nich si dokonce bere i mateřskou, pokud má žena slibně rozjetou kariéru, kterou nechce jen tak zahodit. Je sice pravdou, že v naší zemi to s muži na mateřské příliš slavné není, ale trendy hovoří jasně. V dalších letech bude mužů, kteří budou s dítětem doma, přibývat. Péče a výchova dětí tedy již dávno není doménou pouze ženského pohlaví.

pohlaví

Starost o finance
I když se mnohé genderové stereotypy v naší společnosti čím dál tím rychleji smazávají, jeden zde zůstává – muži musí vydělávat, aby uživili rodinu. A to si myslí nejen samotní pánové, ale také většina dam. To samozřejmě není pro muže nic moc jednoduchého. Hlavně pokud nemají vysokoškolské vzdělání, může to být problém. Platy v mnoha odvětvích nejsou zrovna ukázkové a často to stačí sotva na přežití, natož pak ještě na hezkou dovolenou. V tomto směru jsou muži pod velkým psychickým tlakem, který na ně klade nejen samotná společnost, ale povětšinou i oni sami. Díky tomu je řada mužů neustále ve stresu, který může vést až k duševním poruchám.

Ženy, nespekulujte, buďte empatické

Muži

Jestliže se budete, milé ženy, více všímat svých partnerů, můžete ledacos zjistit. Třeba to, že Váš milostný život nemusí být narušen tím, že partner si našel jinou, mladší milenku. Nebo že jste nabrala kila a už nejste pro svého muže vůbec přitažlivá. Nebo že Vás přestal milovat. A vůbec! To jsou jen spekulace! Spíš byste měly hledat skutečný problém!

Samozřejmě, že odtažitost partnera od intimních hrátek, kterou už delší dobu pozorujete, může ve Vás vyvolávat různé myšlenky.
silueta dvojice.jpg
Možná se stačí jen zeptat.

·         Držíte drastickou dietu, abyste se opět začala svému partnerovi líbit? A pomáhá to? Kdepak. Jen za čas naberete dvakrát tolik a skutek nikde!

·         Naplánujete romantickou večeři při svíčkách s rozverným prádélkem na sobě a partner přesto tvrdí, že je děsně unavený?

·         Vydáváte se maskovaná do ulic v patách svého partnera, abyste si byla jistá, že odchází za milenkou? Nezdá se Vám to ujeté?

·         Víte, že některé ženy dokonce nastrčí atraktivní kamarádku, aby zjistily, jestli partner odolá? To už je ale krajně obludný nesmysl! K takovému úkonu se vůbec nesnižujte! Je to trapné!

A přitom by stačilo tak málo. Jen jedna obyčejná otázka! Máš nějaké zdravotní problémy? Nebo: Mohu ti nějak pomoci? Vy nejlépe budete vědět, jak na svého partnera, aby se Vám svěřil. Víte, ušetříte si mnoho zbytečných úkonů, které stejně nikam nevedou.

Určitě byste mohly začít tvarovat svou postavu. Ne jenom kvůli partnerovi, ale hlavně kvůli sobě a svému sebevědomí. Potom Vás nebudou napadat nějaké nesmysly.
otázky páru.jpg

Romantická večeře se hodí pro Vaše dotazy. Tu naplánovat můžete. Ale netlačte na pilu. Jen zjistěte, jak je na tom Váš partner. Dodejte mu sílu a odvahu něco řešit. Určitě se necítí dobře. Přece jen v sobě má zakódovanou větu, že muž je pán tvorstva. A najednou nedokáže uspokojit svou partnerku! Taková ostuda.

Buďte empatické a plné lásky. Nakonec se vše v dobré obrátí.