Mají to muži jednodušší?

Muži

Mezi ženami panuje přesvědčení, že muži to mají v životě mnohem jednodušší než ženy. Nejenže nemusí rodit, ale také se v podstatě ani nemusí příliš starat o svůj zevnějšek. Chlap se prostě jednou za čas zajde ostříhat, možná si zkrátit i vousy, a to je tak co se týče zkrášlování asi všechno. Zatímco ženy musí pro krásu často i trpět. Hodiny strávené v kosmetických salónech navíc nejsou zadarmo. Muži stačí u holiče stáčí obvykle méně než jedna stokoruna. Zkrášlování je jedna věc, ale jsou tu i důležitější záležitosti, třeba péče o dítě a obecně o rodinu.

rovnost

Je samozřejmě pravdou, že pro malé dítě je mnohem důležitější matka, ve které celou dobu rostlo a které pak musela horko těžko porodit. To však neznamená, že na otce zůstává pouze mazlení, v případě nouze přebalování. Dnešní tatínci jsou mnohdy velice pečliví, co se týče povinností spojených s péči o dítě. Řada z nich si dokonce bere i mateřskou, pokud má žena slibně rozjetou kariéru, kterou nechce jen tak zahodit. Je sice pravdou, že v naší zemi to s muži na mateřské příliš slavné není, ale trendy hovoří jasně. V dalších letech bude mužů, kteří budou s dítětem doma, přibývat. Péče a výchova dětí tedy již dávno není doménou pouze ženského pohlaví.

pohlaví

Starost o finance
I když se mnohé genderové stereotypy v naší společnosti čím dál tím rychleji smazávají, jeden zde zůstává – muži musí vydělávat, aby uživili rodinu. A to si myslí nejen samotní pánové, ale také většina dam. To samozřejmě není pro muže nic moc jednoduchého. Hlavně pokud nemají vysokoškolské vzdělání, může to být problém. Platy v mnoha odvětvích nejsou zrovna ukázkové a často to stačí sotva na přežití, natož pak ještě na hezkou dovolenou. V tomto směru jsou muži pod velkým psychickým tlakem, který na ně klade nejen samotná společnost, ale povětšinou i oni sami. Díky tomu je řada mužů neustále ve stresu, který může vést až k duševním poruchám.