Základní informace o bazénové chemii přijdou vhod

Výrobky


Plánujete-li pořízení bazénu, měli byste znát určité chemické přípravky, které se v této oblasti používají. Není jich zrovna málo, a proto platí, že čím více toho budete v začátcích vědět, tím lépe pro vás. Chemie základní informace nejsou určené jenom pro ty znalejší, ale zkrátka pro všechny zájemce o zahradní bazén. Vodu je totiž nutné upravovat ve všech případech, pokud tedy nechcete mít na své zahradě spíše rybník nežli krásně čistý bazén.

měření PH

Všechno je to o tom, jak moc jste nároční

Je zřejmé, že čím více budete nároční na čistotu vodu, tím více ji budete muset upravovat. Proto nezapomínejte na několik základních přípravků, bez kterých úprava vody zkrátka nepůjde:

  • Chlor = Základní prvek, který se při úpravách vody používá. Jeho síla tkví nejenom v tom, že dokáže zničit všechny mikroorganismy, ale také dokáže vyčistit i povrchy, u kterých byste to nečekali.
  • pH = Nejde o přípravek, jako spíše o hodnotu, kterou je třeba upravovat. Zásaditost nebo kyselost vody je mimořádně stěžejní, pokud vám záleží nejenom na čistotě, ale také na zdravotnímu dopadu vody na vaši pokožku.
  • Změkčovače = Pod touto kategorií přípravků naleznete produkty, které umožní upravovat vody, co se týče její tvrdosti. Pro působení na kovové materiály je samozřejmě lepší mít vodu měkčí, která však není výhodou zcela vždy.

bazény
Určitě vás zajímá, kde všechny tyto přípravky můžete zakoupit. Nejlepší je vždy kupovat vše na jednom místě, aby se nemohlo stát, že na něco zapomenete. Nebojte se tedy využít i obchody, které třeba až tak neznáte. Rozhodně se však vyhněte řetězcům nebo supermarketům, kde naleznete produkty nepříliš vysoké kvality. Ty vás sice zaujmou nízkou cenou, ale jejich účinnost není na zrovna přijatelné úrovni.
Proto důkladně prověřujte produkty, o které máte zájem, neboť někdy se můžete dozvědět, že i ty, které vypadají dobře, nesplní vaše požadavky, pokud jde o kvalitu čištění nebo úprav důležitých parametrů vody.