Rubrika: Dům a byt

Peníze na výstavbu

Dům a byt

Výstavba domu pro svou rodinu je často velice finančně náročná činnost, kdy jen stěží jsme schopni potřebné peněžní prostředky získat. Často se tak musíme obracet na nejrůznější osoby či instituce. Nejdříve samozřejmě každý z nás, kdo má možnosti zváží rodinu. Bohužel ne každý z nás pochází z bohatých poměrů, kdy si můžeme dovolit půjčit několik milionů právě na výstavbu nebo nákup nemovitosti. Často se tedy obracíme na nejrůznější instituce, které půjčování peněz poskytují nebo alespoň zprostředkují.

kovové a papírové peníze

Můžeme slýchat, že česká ekonomika je na vzestupu. To je stále platný údaj, i když se její růst již rok od roku stále zpomaluje. Proto byl a stále je ten nejvhodnější čas na získání právě potřebných peněz. Když mluvíme o výhodnosti mluvíme hlavně o úroku, který právě velice nízko. To nám při
fixaci úrokové sazby zajistí výhodnou půjčku i poté co se stav ekonomiky opět zhorší. Ta česká kopíruje křivku amerického modelu, který se právě nachází v úpadku a Česká republika jej bude brzy následovat.
podpis propiskou

Pokud přemýšlíme, od koho si půjčit, když ne od známých máme na výběr pouze ze dvou možností:

·         Bankovní

·         Nebankovní sektor

Jak je uvedeno výše máme na výběr pouze z bankovního a nebankovního sektoru. Většina z nás volí jako první možnost právě ten bankovní. Je to určitá záruka kvality a důvěry, kdy se jedná o velké korporáty, které mají určitou historii, ale také důvěru klientů. Proto se následně nebojíme zadlužit se. V takovém případě totiž podstupujeme vždy určitý risk. Jedná se tedy o stav, kdy se události můžou vyvíjet jiným než očekávaným směrem, což je pro nás ve většině případů nežádoucí. Riziko to není ovšem jen pro dlužníka, ale hlavně pro věřitele, který také nemusí své peníze dostat zpět.

Z toho důvodu také banky vyžadují určité záruky, kterými se pojistí proti případné ztrátě.
Jedná se hlavně o:

·         Zástavu nemovitosti

·         Výpis z registru dlužníků

·         Doložení stabilního příjmu

12 tipů, jak chytře zařídit malý byt

Dům a byt

1. Nábytek jako dělič prostoru
Život, spánek, práce a dokonce vaření – pokud má jedna místnost splnit několik funkcí, je vhodné rozdělit tyto oblasti co možná nejlépe. Bez velkého úsilí je to možné díky regálům nebo příborníkům. Prostor oddělují a současně nabízí dostatek úložného prostoru.
 rohová pohovka
2. Samostatná kuchyně
Mnoho jednopokojových apartmánů je vybaveno kuchyňskou linkou. Nejlépe by měla být vymezena od obývacího prostoru. Kuchyňské ostrůvky s regály nebo velmi hluboké police jsou ideální. Poskytují také úložný prostor pro kuchařské náčiní nebo nádobí.
 
3. Závěsy v místnosti
Dokonce i vzdušné záclony jsou vhodné pro flexibilní dělení. Jediné, co musíte udělat, je připevnit k stropu lištu nebo tyč a prostor pro spaní lze během dne otevřít nebo oddělit. Za záclonami můžete také dobře skrýt otevřené regály a podobně.
 
 
4. Použijte výklenky a výčnělky
Velké výklenky v jednopokojových apartmánech rozdělují pokoj samy. Snažte se integrovat takové architektonické prvky do konceptu vybavení a vytvářet zóny. Domácí zařízení mohou být uložena v menších výklencích, například za závěsem.
 
5. Vytvořte úrovně
Dokonce i s malou nástavbou lze pokoj rozdělit opticky. Je-li strop vysoko, můžete dokonce vybudovat celou druhou úroveň. Integrované zásuvky pod dolním podstavcem nebo ve schodech vytvářejí další úložný prostor.
 
6. Zredukovat nábytek
Malé místnosti vypadají přetížené, když jsou vybaveny příliš objemným nábytkem. Je proto důležité soustředit se na několik kusů nebo použít multifunkční nábytek.
 zrcadlo u stolku
7. Prostorově úsporné stoly
Je jasné, že nemůžete mít byt bez stolu. Místo nákupu dvou – jednoho k jídlu a jednoho k práci, je vhodné vybrat model, který splňuje obě funkce. Vytahovací nebo sklápěcí stoly jsou velmi praktické, protože když potřebujete, vyčarujete další prostor rychle. Pokud jíte nebo pracujete sami, nepotřebujete mnoho stolního prostoru.
 
8. Skříně až ke stropu
Pokud není dostatek místa na šířku, zkuste jej najít ve výšce. Se skříní až ke stropu můžete použít i to poslední místo.
 
9. Multifunkční vestavěný nábytek
U malých místností se nabízí možnost přizpůsobení vestavěného nábytku.
 
10. Rozkládací pohovka
Ve vícepokojových apartmánech s ložnicí nebo pokojem pro hosty je k dispozici dostatek prostoru pro návštěvu. V jednolůžkovém pokoji je naopak obtížné ubytovat hosty. Proto byste měli z praktických důvodů vybrat rozkládací pohovku.
 
11. Malý skládací nábytek
Stejně praktický je i skládací nábytek, který lze zcela uložit, když se nepoužívá. Ložnice, pak pracoviště – stejně jako postel a stůl mohou být vytvořeny z jedné místnosti.
 
12. Velké zrcadlové plochy
Malé místnosti s velkým množstvím nábytku jsou obvykle ponuré. Zrcadla je zvětšují vizuálně a přinášejí více jasu do tmavých rohů.

 

Bydlení pro mladé

Dům a byt

První vlastní bydlení pro mladé lidi je často řešené téma, protože jsme zde omezení financemi. Díky mobilnímu domu můžete mít nádherné útulné bydlení.

Bydlení pro mladé

Mobilní dům

Mladí lidé nejprve bydlí u rodičů, což je fajn, ale přeci jen to nejde do nekonečna, a proto se jednoho dne plně rozhodnou, že se chtějí nastěhovat do vlastního bydlení a tím se zároveň v podstatě osamostatnit. Tohle období je u každého individuální, ale většinou do začátku nemají lidé našetřeno moc peněz, protože při studiu k tomu nebylo moč příležitostí. Bydlení v nájmu se finančně nevyplatí a zároveň nemáme stále nic pod osobním vlastnictvím.

mobilní dům

Koupit nemovitost se dá díky hypotéce, ale vzhledem k dnešním cenám to znamená splácení klidně na desítky let, což není nic příjemného. Naštěstí jsou tu mobilní domy, které za svou nízkou cenu nabídnou celoroční bydlení, přitom se jedná o plnohodnotné obývání s připojením na obecní sítě. Řada lidí se tohoto druhu bydlení bojí, ale skutečně je na úrovni nemovitosti s pevnými základy. Navíc mobilní dům můžete v případě potřeby přemístit na jinou lokalitu bez potřeby základní desky.

Široký výběr

V minulých dobách byl výběr značně omezen, protože se jednalo spíše o takové větší karavany. Dnes už tomu tak určitě není, protože se jedná o plnohodnotné bydlení, a proto již na první pohled poznáte, že se jedná o opravdový dům, který je nádherný. Při výběru se dostáváme k otázce, jestli si koupit použitý či zbrusu nový mobilní dům. Použitý je vždy levnější, ovšem při tom může být ve skvělém stavu, přičemž u těchto domů nejsou drahé ani případné opravy.

mobilní domek

Naopak novota má své kouzlo, přičemž pořád je mnohem levnější než klasický dům, a proto je tak oblíbený. Jako rekreační ubytovaní třeba v přírodě postačí něco menšího se základním vybavením, ovšem u klasického bydlení je nejlepší volit celoroční zařízení, kde Vám bude i v zimě příjemně. Pokud nevíte, kde jej sehnat levně a mít velký výběr, tak zvolte mobilheim. Přímo na webu se můžete vybrat ze spousty variant, přičemž je připraveni mnoho mobilních domů skladem.

Americká hypotéka pomůže

Dům a byt

Lidé se dostávají do finančních problémů různě. Někdo dělá hloupé chyby a nešťastná rozhodnutí, a to třeba i pomalu jako na běžícím pásu, jiný se dopustí třeba i jen jedné jediné, zato však kardinální chyby, nu a někoho také přivedou do potíží jiní lidé nebo klidně i nehody či náhody, jež jsou dotyčným neovlivnitelné.

Ale ať už pro někoho platí cokoliv z onoho výše zmíněného, ať je takový člověk postižen ekonomickými problémy vlastní vinou nebo ne, musí se sám nějak postarat, aby se oněch obtíží zase co nejrychleji zbavil. Protože žít bez peněz není v podstatě možné. Bez těch se dá nanejvýš nějakou dobu živořit, což ale nelze praktikovat donekonečna.

polské mince

A jak si někdo takový může zlepšit své finanční poměry?

Nejednou mu v tom může i více než vydatně pomoci půjčka. To ale jedině za předpokladu, že si dotyčný jedinec zvolí ten nejideálnější produkt, který mu pomůže a nepřivede ho naopak do ještě horší krize.

Který produkt z oblasti půjček si zvolit? Často je více než doporučeníhodná americká hypotéka. Tedy nebankovní nabídka půjčky, jež se vyznačuje tím, že je docela snadno dostupná právě i těm z nás, kdo mají problémy. Zatímco se totiž nejeden z poskytovatelů půjček vyhýbá žadatelům ve finančních nesnázích jako pověstný čert kříži, zde půjčí takřka každému. U této hypotéky stačí, pokud má zájemce o ni na splácení a zaručí se po dobu splácení za ony poskytnuté finanční prostředky dáním nemovitosti do zástavy, a bude mu takřka jistě vyhověno.

přehnutá eura

A proto právě o takovou hypotéku lidé v nesnázích žádají. Protože tu uspějí daleko spíše než třeba někde v bance, kde by museli (marně) prokazovat hodně vysoké příjmy, kde by museli mít registry dlužníků bez záznamů, zkrátka kde by museli být takzvaně bonitní žadatelé.

Nebankovní hypotéka zbaví člověka potíží i tehdy, když tento není ideální. A to za ideálních podmínek.

Speciální technologie

Dům a byt

Hledáte nějakou možnost, jak byste si doma užívali skvělého osvětlení při každé příležitosti, ale chcete něco speciálního? My pro vás máme celou řadu zářivek a patic, ale samozřejmě máme i něco speciálního, jako je philips hue! A v čem je tento typ speciální, co vám nabídne? Jedná se o přímo chytré osvětlení, ke kterému nemusíte vůbec vstávat, když ho budete chtít rozsvítit či zhasnout, protože je možno jej ovládat na dálku, a to pomocí vašeho telefonu.

S takovou technologií si skutečně užijete to nejlepší, protože váš domov získá zcela speciální rozměr. Je skvělé, když jen tak sedíte na gauči a sledujete zprávy, poté začíná film a vy chcete ztlumit osvětlení, stačí vzít telefon a pohodlně na dálku regulovat sílu osvětlení nebo přímo zapínat a vypínat. Pokud byste k tomu chtěli dokoupit i nějaké kvalitní příslušenství, určitě se na nás obraťte, protože my máme skutečně všechno. Když jsou dnes chytré telefony a počítače, tak proč by nemohlo mít trochu toho moderního rozumu i osvětlení? Ať už chcete s philips hue stropní světlo nebo byste ocenili spíše stolní lampičku, vše je vám plně k dispozici.

Novinky na trhu

Je skvělé, když si člověk užívá moderní technologie, takže proč toho nevyužít i v domácnosti, co se osvětlení týká. Rádi bychom vám dali všechno, co potřebujete:
§ Kvalitní osvětlení
§ Dobré ceny
§ Nejmodernější vybavení
Nakupujte v obchodě, který je skutečně přehledný a nabízí vám skutečně výhodné nabídky. Chtěli bychom najít to nejlepší řešení pro každý okamžik vašeho života, usnadnit vám všechno fungování a navíc zpříjemnit večery i dlouhá zimní odpoledne. Ať už potřebujete cokoli z oblasti svítidel, jsme vám plně k dispozici.