12 tipů, jak chytře zařídit malý byt

Dům a byt

1. Nábytek jako dělič prostoru
Život, spánek, práce a dokonce vaření – pokud má jedna místnost splnit několik funkcí, je vhodné rozdělit tyto oblasti co možná nejlépe. Bez velkého úsilí je to možné díky regálům nebo příborníkům. Prostor oddělují a současně nabízí dostatek úložného prostoru.
 rohová pohovka
2. Samostatná kuchyně
Mnoho jednopokojových apartmánů je vybaveno kuchyňskou linkou. Nejlépe by měla být vymezena od obývacího prostoru. Kuchyňské ostrůvky s regály nebo velmi hluboké police jsou ideální. Poskytují také úložný prostor pro kuchařské náčiní nebo nádobí.
 
3. Závěsy v místnosti
Dokonce i vzdušné záclony jsou vhodné pro flexibilní dělení. Jediné, co musíte udělat, je připevnit k stropu lištu nebo tyč a prostor pro spaní lze během dne otevřít nebo oddělit. Za záclonami můžete také dobře skrýt otevřené regály a podobně.
 
 
4. Použijte výklenky a výčnělky
Velké výklenky v jednopokojových apartmánech rozdělují pokoj samy. Snažte se integrovat takové architektonické prvky do konceptu vybavení a vytvářet zóny. Domácí zařízení mohou být uložena v menších výklencích, například za závěsem.
 
5. Vytvořte úrovně
Dokonce i s malou nástavbou lze pokoj rozdělit opticky. Je-li strop vysoko, můžete dokonce vybudovat celou druhou úroveň. Integrované zásuvky pod dolním podstavcem nebo ve schodech vytvářejí další úložný prostor.
 
6. Zredukovat nábytek
Malé místnosti vypadají přetížené, když jsou vybaveny příliš objemným nábytkem. Je proto důležité soustředit se na několik kusů nebo použít multifunkční nábytek.
 zrcadlo u stolku
7. Prostorově úsporné stoly
Je jasné, že nemůžete mít byt bez stolu. Místo nákupu dvou – jednoho k jídlu a jednoho k práci, je vhodné vybrat model, který splňuje obě funkce. Vytahovací nebo sklápěcí stoly jsou velmi praktické, protože když potřebujete, vyčarujete další prostor rychle. Pokud jíte nebo pracujete sami, nepotřebujete mnoho stolního prostoru.
 
8. Skříně až ke stropu
Pokud není dostatek místa na šířku, zkuste jej najít ve výšce. Se skříní až ke stropu můžete použít i to poslední místo.
 
9. Multifunkční vestavěný nábytek
U malých místností se nabízí možnost přizpůsobení vestavěného nábytku.
 
10. Rozkládací pohovka
Ve vícepokojových apartmánech s ložnicí nebo pokojem pro hosty je k dispozici dostatek prostoru pro návštěvu. V jednolůžkovém pokoji je naopak obtížné ubytovat hosty. Proto byste měli z praktických důvodů vybrat rozkládací pohovku.
 
11. Malý skládací nábytek
Stejně praktický je i skládací nábytek, který lze zcela uložit, když se nepoužívá. Ložnice, pak pracoviště – stejně jako postel a stůl mohou být vytvořeny z jedné místnosti.
 
12. Velké zrcadlové plochy
Malé místnosti s velkým množstvím nábytku jsou obvykle ponuré. Zrcadla je zvětšují vizuálně a přinášejí více jasu do tmavých rohů.