Rubrika: Finance

Je tu důvod ke kritice?

Finance

Už jsem se na internetu zase dočetl o tom, jak špatně se u nás žije sociálně slabým. A to proto, že je prý u nás příliš nízké životní a existenční minimum. Což jsou sice pro mnohé z nás jenom slova, ovšem pro leckoho nikoliv. Protože jsou u nás i lidé, kteří za některé z těchto minim žijí. Nebo by se mělo spíše říci živoří nebo přežívají.
Pro ty, kdo pobírají životní nebo existenční minimum je prý toto učiněnou noční můrou. Protože výše těchto minimálních příjmů byla stanovena poprvé v roce 2007 a od těch dob byla zvýšena pouze jedinkrát, v roce 2012, odkdy jde o částky ve výši 3410 či 2200 korun.
mladý bezdomovec

A jak prý mají lidé z těchto peněz v naší zemi vyžít? Jak prý má někdo existovat jen za něco víc než dvě tisícovky, jak prý si má pořizovat výživu a základní osobní potřeby za necelých tři a půl tisíce? K čemuž jsou odsouzeni ti nejchudší z nás, kromě nezaopatřených dětí, starobních důchodců a lidí ve věku nad osmašedesát let.
Autor zmiňující na internetu tento fakt pranýřuje skutečnost, že potraviny, hygienické potřeby a třeba léky za posledních deset let podražily, a to nejednou až na dvojnásobek tehdejších cen, ovšem výše zmíněných minim se – jak zaznělo – téměř nepohnula směrem vzhůru. Zatímco minimální a průměrná mzda rostou (ta druhá se od roku 2007 zvýšila o víc než deset tisíc), životní a existenční minimum nikoliv.
chlap bez peněz

A jak tedy mají ti úplně dole žít?Ti, kteří si za existenční minimum dopřejí jen minimum potravin, deodorant, pastu na zuby, toaletní papír a oblečení, nic víc. To k životu prostě nestačí, ač si zlá vláda usmyslela ani letos těm nejchudším na minimu nepřidat s tím, že by je to nemotivovalo k práci.
A tak jsou prý ti na zoufalém minimu vlastně skoro odsouzeni k životu na ulici! A když k tomu připočtete, že podobní lidé nemívají příliš dobré vyhlídky na zlepšení této situace, je to tristní.
Hlavně když mají spousty takových lidí na krku exekuce, kvůli kterým se jim ani nevyplatí jít někam pracovat, když jim stát sahá i na tyto peníze třeba proto, že neposílají děti do školy, odmítají pracovat nebo neplatí alimenty.Takoví někdy nedostávají ani existenční minimum a jsou odsouzeni k životu na dluh, visí na krku příbuzným, žijí na ulici.
Je prý smutné, když si u nás ceníme lidského života na takto mizerný peníz. Měli bychom se stydět.
Což beru jako ukázkový příklad – demagogie. Protože dotyčné chudáky přece nikdo nenutí, aby odmítali práci, dělali dluhy a nespláceli své závazky a pak živořili. Zejména když i autor sám přiznává, že u nás máme i dalších šestnáct druhů sociálních dávek.
Za kteréžto situace se domnívám, že je ‚2200 Kč za život‘ až až.

Podpora rodiny

Finance

Rodina byla, je a bude vždy symbolem jistoty a bezpečí. Ta je dnes více než kdy dříve také podporována ze strany státu, kdy máme každý možnost získat potřebné finance nejen na nejrůznější vybavení pro děti, ale také bonusy v podobě porodného nebo úlev na daních na studující potomky. Podpora ze strany státu lze vidět také ve finančním sektoru.
Zde stát nabízí zvýhodněné hypotéky, které jsou stěžejní pro zajištění vlastního bydlení a získání tak zázemí pro vlastní rodinu. Většinou výstavba takové investice přijde dané jedince na několik milionů korun, nemluvě o úsilí a finanční náročnosti takové stavby. Proto se také mnoho rodin musí obracet na úvěrové společnosti. Ty najdeme na trhu jak bankovního, tak i nebankovního rázů.
občerstvení na stavbě
Samozřejmě bankovní společnosti budí mnohem větší důvěru, jelikož je s nimi spojována tradice a určitá stabilita, která díky jejich velikost vzniká. Pokud si tedy chceme vzít půjčku nebo v tomto případě hypotéku na bydlení měli bychom se v prvním případě obrátit právě na bankovní instituci, která nám zajistí záruku spolehlivosti a jistoty. Problém může nastat v momentu, kdy si banka prověřuje veškerá rizika.
Je to vždy totiž určitý risk, když se banka rozhodne nám poskytnout peníze. Existují tak spolehlivá pravidla, jak si může banka ověřit, zda je klient důvěryhodný či nikoliv. Zejména tedy vyžaduje zástavu určité nemovitosti, kdy si odhadne hodnotu domu vlastním soudním znalcem. Na základě toho nám pak může poskytnout cílovou částku v hodnotě až 80 % z celkové částky. Dalším bodem je pak doložení výpisu z registru dlužníků. Pokud jsme nikdy neměli problém se závazky není se čeho obávat. V opačném případě se může stát, že nám peníze nebudou poskytnuty.
máma se synem u mapy
Třetím bodem, který banka v zásadě vyžaduje je doložení stabilního příjmu. Je zapotřebí mít stále zaměstnání, kde máme jistotu měsíčního příjme, ze kterého jsme schopni splácet měsíční jistinu i s předem nastavenými úroky.

Jaká půjčka člověku prospěje?

Finance

Kdyby měli lidé vždycky dost peněz, byl by jejich život určitě spokojenější, než jaký je v našem reálném světě, v němž se lidem peněz nejednou nedostává. Ale situace, kdy by všichni měli tolik finančních prostředků, kolika jim jich je zapotřebí, zřejmě nikdy nenastane, vždy se najde někdo, komu budou peníze prostě scházet.

A co si mají počít ti, kteří se dostanou do podobné nepříjemné situace, kteří se potýkají s nedostatečným finančním zajištěním? Ti musí prostě obíhat nejrůznější finanční ústavy, jež u nás máme, a doufat, že se jim někde poštěstí a potřebnou sumu peněz k dispozici získají. Což ale může být nejednou hodně dlouhý, a ne právě příjemný proces, protože se někdo, kdo má nedostatečné příjmy, záznamy v registrech dlužníků, exekuce a podobné problémy, jen tak někde s pochopením a následnou pomocí nesetká.

jeden dolar

Ten, kdo není bonitní, prostě může žádat, žádat a zase žádat, aniž by se ale někde půjčky dočkal. Protože jakmile nesplní kritéria, jež poskytovatel nějaké té půjčky klade, ztrácí naději a je odmítnut. Což pochopitelně namísto pomoci deprimuje.

A jak se vyhnout onomu neúspěšnému žádání spojenému se ztrátou času a obvykle i nálady a nervů? Jak si cestu k půjčce usnadnit a zajistit si, že se k penězům i v nouzi nejvyšší dostaneme? Nejlepší je, pokud se stane objektem našeho zájmu hypotéka na pozemek. Ta se totiž na rozdíl od většiny jiných půjček získává docela jednoduše a rychle, a na rozdíl od jiných rychlých nabídek půjčení je i finančně všestranně výhodná.

balíčky dolarů

U této hypotéky dá člověk do zástavy nějakou vhodnou nemovitost, která svou hodnotou odpovídá očekávané výši půjčky, a pak už je schválení této hypotéky jen otázkou krátkého časového úseku.

A dočká se každý, kdo je schopný splácet a kdo akceptuje dost individuálně dohodnuté podmínky. Což učiní obvykle každý člověk ve finanční tísni rád.

I půjčka může pomoci

Finance

Boj s nedostatkem finančních prostředků je jedním z nejčastějších bojů, které lidé dnes a denně svádějí. Není pomalu nikoho, kdo by se podobné situaci dokázal vždy spolehlivě vyhnout, jenom málokdo nikdy v životě nepocítí finanční tíseň, se kterou si nedokáže poradit jinak než třeba i citelným utahováním si pověstného opasku.

Prostě se nám ne vždy podaří přijít k takovému množství peněz, jež by stačilo na pokrytí našich životních potřeb, a potom musíme skutečně zodpovědně zvažovat, co si ještě máme dopřát a co už ne, abychom vystačili s tím, co máme, a pořídili si aspoň to, bez čeho se nedá obejít.

jedno euro

Ovšem někdy je naše finanční tíseň už natolik závažná, že už nedokážeme obstát, že už nemáme ani to, bez čeho se nelze obejít. A když v takových chvílích nelze počítat s tím, že bychom si ještě nějak přišli k vlastním penězům, musíme vzít zavděk aspoň půjčkou. Jakkoliv je totiž tato pouze dočasným řešením, které se nám v budoucnu navíc prodraží o úroky a poplatky, jež se obvykle s půjčkami spojují, jde nejednou o to jediné řešení, jímž se dají finanční problémy dočasné povahy zvládnout.

A tak se lidé často po nějaké půjčce poohlížejí. A pokud jim má tato opravdu pomoci, je třeba, aby si člověk půjčil co nejvýhodněji, zvládnutelně, prostě tak, aby mu to nenadělalo jenom další problémy.

přebrané mince

A když se hledá půjčka, kterou člověk v tísni dostane za dost výhodných podmínek a jistě, je nakonec často zvolena nebankovní hypotéka. Tu totiž mohou často dostat i ti, jimž není u jiných nabídek přáno, i ti, jež nelze považovat za dokonalé žadatele.

Důvodem, proč je tomu tak, je skutečnost, že se zde za půjčené peníze ručí zástavou nemovitosti. A kdo dá všanc nějakou tu svoji nemovitost, dává jistotu, že své závazky splní. A stačí tak už jenom, aby měl dotyčný z čeho splácet, a rázem se dočká pomoci. Rychle, výhodně, flexibilně. A to je přece právě to, co se od půjček očekává.

Dluhopisy

Finance

Jestliže by vás lákaly dluhopisy a nemáte z něčeho takového strach, pak si můžete něco takového pořídit.

Ne všichni jsou ale tak odvážní, aby do něčeho takového šli.

Každá investice je riziková a to i něco takového.

Je tedy jen na vás, jak se rozhodnete.

Dluhopisy https://nebankovnihypoteky.net/dluhopisy/ jsou něco, co si v dnešní době může pořídit každý. Je ale skutečně potřeba počítat s riziky, které s sebou něco takového nese.

podpisy smlouvy

Určitě by nebylo na škodu si o něčem takovém zjistit maximum a to zejména, pokud byste o něčem takovém zcela vážně uvažovali.

Úplně nejlepší by bylo pobavit se o něčem takovým s někým, kdo již do dluhopisů investuje dlouhou dobu.

Člověk díky tomu, že se o daných věcech s někým pobaví, může získat velkou spoustu užitečných informací, se kterými poté může naložit dle svého uvážení.

Je tedy zcela na vás, jak se rozhodnete.

Pokud vás něco takového láká a myslíte si, že by to mohlo být právě pro vás ideální, pak do něčeho takového jděte.

Mějte ale na paměti nejen klady, ale také zápory něčeho takového. Určitě by bylo vhodné nejít do něčeho takového s růžovými brýlemi, protože toho člověk může poté litovat.

Na internetu najdete velkou spoustu diskuzí, které jsou zaměřeny právě na dluhopisy. Lidé si zde sdělují své kladné, ale i negativní zkušenosti, které si můžete i vy přečíst, pokud se vám bude chtít. Stačí jen danou stránku navštívit.

Člověk by se měl skutečně informovat a to o věcech, které by jej lákaly.

Mějte i vy jistotu, že neuděláte chybu, pokud do dluhopisů půjdete.

uzavření smlouvy

Máte možnost zainvestovat i do jiných věcí, které se nabízejí. Je vhodné něco takového zvážit.

Může se klidně stát, že se na konec rozhodnete zainvestovat do něčeho jiného. Do něčeho, co je mnohem méně rizikovější.

Na takové rozhodnutí byste neměli spěchat. Může se stát, že právě uspěchání se vám něco takového vymstí.

Dejte si s rozhodnutím na čas. Něco takového nikam neuteče.

Když potřebuje podnikatel půjčit

Finance

I když jsou soukromí podnikatelé v našich myslích spojeni spíše s vysokými příjmy, je realita nejednou docela odlišná. I soukromníci se dostávají po finanční stránce do úzkých a nejednou dost možná ani nevědí, jak se z takových problémů dostat. A pokud to nezvládají vlastními silami, sázejí prostě na půjčky, jimiž by vyřešili panující nedostatek, dokud se zase vše neobrátí k lepšímu.

A když se tak podnikání z nějakého důvodu nedaří, začíná nejeden ze soukromých podnikatelů obcházet finanční instituce v naději, že mu třeba někde tolik potřebné finance poskytnou. Což může být korunováno úspěchem třeba i na první pokus, ale nejednou se někdo takový skutečně něco naběhá, než zjistí, že v bance s jejími přísnými pravidly neuspěje a jemu tak zbývá dost možná jedině hypotéka pro podnikatele.

staré peníze

Ano, je to právě taková hypotéka, jež prokazuje dobré služby podnikatelům, kterým není nikde jinde přáno. Což ale neznamená, že by šlo o nějakou podřadnou záležitost, k níž se uchylují jenom vyslovení zoufalci. Taková nebankovní hypotéka totiž prokazuje cenné služby komukoliv, kdo potřebuje své podnikání spasit od dočasných finančních těžkostí.

vějíř ze zlotých

Proč právě tato půjčka patří k řešením určeným podnikatelům vězícím v těch největších nesnázích? Především proto, že se zde nabízejí peníze těm, kdo se za ně dokážou zaručit dáním nemovitosti do zástavy. Člověk tu zastaví nějakou tu nemovitost a rázem je ušetřen náročného prověřování, které by dost možná vedlo k jeho odmítnutí. Protože díky takové záruce není třeba klást vysoké nároky na žadatelovy příjmy, nemusí tu rázem nic znamenat třeba ani nějaký ten záznam v registrech dlužníků, dá se tu odpustit i leckterý další nedostatek. Protože kdyby dlužník nesplácel, odškodní se poskytovatel onou zmíněnou nemovitostí a neprodělá na tom.

A tak si podnikatelé nejednou berou právě tuto hypotéku. Protože u ní za výhodných podmínek uspějí a dostanou peníze, kdykoliv je třeba.

Zvolte nebankovní hypotéku

Finance

Skutečnost, že se lidé už dávno neobejdou bez finančních prostředků, neznamená, že je tito mají, a to v dostatečném množství. Pravdou je spíše to, že se peníze lidem nedostávají, a to někdy čas od času a někdy třeba i co chvíli. A pokud pak někdo potřebuje za něco platit v době, kdy na to nemá, nezbývá zkrátka nejednou jiná alternativa než vzetí si půjčky. Protože jsou v životě lidském situace, kdy to jinak zařídit nelze, kdy se prostě peníze žádným jiným způsobem včas neseženou.

Ovšem ony se nejednou neseženou ani tehdy, když si člověk chce vzít půjčku. A to z toho prostého důvodu, že chtít půjčku ještě neznamená ji dostat. K tomu, aby nějaká finanční instituce člověku vyhověla, je totiž zapotřebí, aby žadatel splnil všechna očekávání, jež poskytovatelé mají. A těch může panečku být!

dvě mince

V bankách se naprosto běžně vyžadují vysoké příjmy žadatelů, jejich skvěle vypadající daňová přiznání, registry dlužníků bez negativně vypadajících záznamů a podobně, a pokud to někdo není schopen prokázat, neuspěje. A ten, kdo tu má šanci uspět, nejednou nemůže bankovní půjčku akceptovat třeba proto, že u ní příliš dlouho probíhá schvalovací proces a ne každý může tak dlouho čekat.

A tak se mnozí obracejí raději na nebankovní společnost a jejich volbou se stává dejme tomu hypotéka na pozemek Hypotéka bez registru. Zde totiž stačí docela banální dání onoho pozemku nebo klidně i nějaké jiné nemovitosti do zástavy a rázem tím je prokázáno, že to žadatel míní upřímně a že učiní vše pro to, aby dostál svým závazkům.

eura centy

A rázem jsou třeba nízké příjmy nebo registry něčím, co nesehrává zase až tak důležitou úlohu, dá se tu akceptovat nejeden žadatelův nedostatek. A mnozí si tu tak mohou půjčit i hodně velké peníze s krátkou stejně jako dlouhou dobou splácení, individuálně nastavenými a zvládnutelnými splátkami, zvladatelnými úroky atd.

A to je logicky to nejlepší řešení, jaké může člověk v nouzi nalézt.

Americká hypotéka je půjčka, o jaké se vám nesnilo

Finance

S americkou nebankovní hypotékou vám bude hej! A pokud tomu nevěříte, pokud se vám její podmínky zdají až příliš vstřícné a příliš ideální na to, aby to mohla být pravda, tak tu půjčku jednoduše vyzkoušejte a uvidíte, že se vám zalíbí. Všem se totiž líbí – americkou nebankovní hypotéku lidé milují právě proto, že jim nabízí maximální množství peněz oproti zvolené nemovitosti, a zároveň přitom musí dodržet jen opravdové minimum podmínek. Toto je zkrátka půjčka, která vás nebude svazovat a dá vašim myšlenkám a plánům křídla.

mince

To nejlepší na tomto úvěru je to, že je bezúčelový, což znamená, že nemusíte nikomu říkat, na co chcete půjčené peníze využít, nemusíte to nikde uvádět, a to ani před tím, ani poté, co peníze utratíte. Takže i v případě, kdy byste si je nechali doma a nacpali je do polštáře, tak po tom nikdo nebude pátrat.

A kolik peněz takto vlastně můžete získat? To je dobrá a důležitá otázka! Výše sumy, kterou můžete získat je prakticky neomezená. Její horní hranici si můžete určit vy sami tím, jakou nemovitostí se za svou půjčku zaručíte. Ručení nemovitostí je v případě americké hypotéky naprosto klíčové a neopominutelné, a vy můžete získat částku až do výše sedmdesáti procent aktuální odhadní hodnoty zvolené nemovitosti. Zvolte si, cokoli chcete – záleží jen na vás, kolik potřebujete peněz. Ručit můžete jak garáží anebo rekreační chatou, stejně tak jako třeba honosnou rodinnou vilou.

karta

Máte problém s tím, že zrovna vy žádnou nemovitost nevlastníte? I v takové situaci existují jedna šikovná zadní vrátka. Musíte si ve svém blízkém okolí najít někoho, kdo vhodnou nemovitost vlastní, a zároveň vám důvěřuje natolik, že je ochotný zaručit se za vaši půjčku svým vlastním majetkem. Takový člověk pak bude ve vaší půjčce vystupovat v roli spoluručitele a vy díky němu dosáhnete na peníze, o jaké máte zájem.

Bezpečnost obchodování s kryptoměnou

Finance

Kryptoměny jsou virtuální měny, které nejsou centralizovány žádnou bankou, tudíž už z toho pohledu vyhlížejí značně rizikově. Nikdy u nich nemáte úplnou jistotu, že jejich hodnota výrazně nepoklesne natolik, že se stanou vysoce prodělečnou záležitostí.
kryptografie bitcoinu

Těžba probíhá tak, že si těžař do svého počítače nainstaluje těžební program, program se napojí na kryptoměnovou síť, začne zpracovávat informace a měnu získá ten, jehož počítač jako první vyřeší velice složitou matematickou operaci. Ostatní těžaři mají smůlu a hon za nejrychlejším vyřešením matematické operace začíná nanovo. Z toho plyne, že je nutné dlouhodobého aktivního spuštění programu v počítači a k tomu velkou dávku štěstí. Problém ovšem nastává v okamžiku, kdy u Vás dojde k výpadku počítačové sítě či elektřiny. A proto, pro minimalizaci tohoto nebezpečí je vhodné provádět těžbu na více počítačích pro případ výpadku jednoho počítače. Také je pro minimalizaci rizika nutné pořídit si záložní zdroj elektrické energie a také odebírat internetové připojení od více dodavatelů. Když už kryptoměn vlastníte, můžete přistoupit k jejímu obchodování na burze, ale pozor . Vystavujete se tak riziku, že Vám obchod nevyjde a vy proděláte. Jsou zde i další rizika související přímo s povahou kryptoměn.

bitcoin mezi prsty

Jelikož operace při těžbě a obchodování s kryptoměnou jsou zaznamenávány a zpracovávány přímo v počítačích těžařů, je zde velké riziko, že někdo vymyslí a vytvoří takový software, který bude schopný napadat jiné počítače a měnit jejich činnost a zaznamenávání operací v prospěch účtu tohoto šikuly. Je zde zkrátka nebezpečí okradení větší, než u běžných bankovních operací. A riziko se násobí tím, že těžba neprobíhá pouze v jednom státu, ale po celém světě. Především v asijských státech, jako Čína a Japonsko, kde je velmi vysoké množství programátorsky zdatných osob schopných takový software vytvořit. Další způsob, jak snížit hrozící nebezpečí je tedy velmi kvalitní antivirový program a jeho neustálá aktualizace.

Vyberte si tu správnou hypotéku

Finance

Pokud si člověk chce půjčit peníze, tak by měl počítat s tím, že bude věřitelem pečlivě prověřován, ten totiž jen tak o svoje finance nechce přijít. Banky sice mají lákavé nabídky, jejich podmínky jsou ale velice přísné a stále se zpřísňují, což je docela nepříjemné, protože mnoho jedinců potom na půjčku nedosáhne. Co tedy dělat s touto situací?
Nemovitosti k prodeji
Vždy je dobré si uvědomit, že banky rozhodně nejsou jedinými věřiteli, a že existují i jiné možnosti, na které se můžete kdykoliv spolehnout. Stačí jenom vědět, na co si dát pozor a na co se vlastně můžete spolehnout. V dnešní době totiž již banky dávno nejsou jedinými věřiteli, kteří Vám mohou nabídnout zajímavou, výhodou a seriózní půjčku.
Kontroly registrů nejsou nutností
I nebankovní společnosti Vám mohou nabídnout takové řešení, se kterým budete spokojeni, o tom nepochybujte. Je to jednodušší, než by se mohlo na první pohled zdát, a proto této skutečnosti využijte ve svůj prospěch, rozhodně nebudete muset ničeho litovat.
Pokud jste měli problémy s tím, že máte v registrech nějaký ten zápis, je tu pro Vás hypotéka bez registru https://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/hypoteka_bez_registru/, jejíž získání není vůbec komplikované. Navíc se vyhnete nepříjemným kontrolám, takže vše bude ještě jednodušší.
Budova Bydlení
Půjčit si můžete i Vy
Jistota je taková, že si i Vy můžete přijít na své, a že i pro Vás tu jsou možnosti, které se Vám budou líbit, o tom není pochyb. Pokud byste měli o takovou půjčku zájem, tak jedinou podmínkou, kterou je nutné splnit, je zástava nemovitosti, s ničím jiným už si nemusíte dělat těžkou hlavu, což se samozřejmě vyplatí. Když se zaručíte nemovitostí, tak se můžete vyhnout nepříjemným kontrolám, se kterými byste se jinak museli potýkat, což je to, na čem doopravdy záleží.
Získání hypotéky tedy nemusí být vůbec složité, chce to jenom vybrat si takovou nabídku, která pro Vás bude vhodná.