Když potřebuje podnikatel půjčit

Finance

I když jsou soukromí podnikatelé v našich myslích spojeni spíše s vysokými příjmy, je realita nejednou docela odlišná. I soukromníci se dostávají po finanční stránce do úzkých a nejednou dost možná ani nevědí, jak se z takových problémů dostat. A pokud to nezvládají vlastními silami, sázejí prostě na půjčky, jimiž by vyřešili panující nedostatek, dokud se zase vše neobrátí k lepšímu.

A když se tak podnikání z nějakého důvodu nedaří, začíná nejeden ze soukromých podnikatelů obcházet finanční instituce v naději, že mu třeba někde tolik potřebné finance poskytnou. Což může být korunováno úspěchem třeba i na první pokus, ale nejednou se někdo takový skutečně něco naběhá, než zjistí, že v bance s jejími přísnými pravidly neuspěje a jemu tak zbývá dost možná jedině hypotéka pro podnikatele.

staré peníze

Ano, je to právě taková hypotéka, jež prokazuje dobré služby podnikatelům, kterým není nikde jinde přáno. Což ale neznamená, že by šlo o nějakou podřadnou záležitost, k níž se uchylují jenom vyslovení zoufalci. Taková nebankovní hypotéka totiž prokazuje cenné služby komukoliv, kdo potřebuje své podnikání spasit od dočasných finančních těžkostí.

vějíř ze zlotých

Proč právě tato půjčka patří k řešením určeným podnikatelům vězícím v těch největších nesnázích? Především proto, že se zde nabízejí peníze těm, kdo se za ně dokážou zaručit dáním nemovitosti do zástavy. Člověk tu zastaví nějakou tu nemovitost a rázem je ušetřen náročného prověřování, které by dost možná vedlo k jeho odmítnutí. Protože díky takové záruce není třeba klást vysoké nároky na žadatelovy příjmy, nemusí tu rázem nic znamenat třeba ani nějaký ten záznam v registrech dlužníků, dá se tu odpustit i leckterý další nedostatek. Protože kdyby dlužník nesplácel, odškodní se poskytovatel onou zmíněnou nemovitostí a neprodělá na tom.

A tak si podnikatelé nejednou berou právě tuto hypotéku. Protože u ní za výhodných podmínek uspějí a dostanou peníze, kdykoliv je třeba.