Rubrika: Zábava

Online hry, které paří celý svět

Zábava

Každý z nás potřebuje čas od času relaxovat. A každý jedinec má svůj oblíbený způsob. Vůbec nejideálnějším se pak zdá spojit s relaxem zábavu. Jedním z prostředků jsou počítačové hry. Vůbec to není záležitost jen mladé generace, přestože ta asi bude přirozeně tvořit největší část hráčské komunity. Hrám, které se dají „pařit“ po síti, tedy online, propadají stále více i dospělí, pracující lidé. Mezi ty patří následující tituly, kterým se věnují po světě miliony hráčů. Pro malé procento z nich se dokonce ze zábavy a odreagování stalo živobytí.

tank na hraní

Counter Strike

Populární „céesko“ je v tomto oboru asi největší legendou. Na světě je již dvacet let. Masovou záležitostí se stalo díky verzi 1.6, která vyšla v roce 2003 a na svou dobu disponovala výbornou grafikou při zachování relativně nízkých hardwarových požadavků. Tím pádem se dala rozjet i na starších strojích a přilákala k titulu spoustu nových fanoušků. V současné době je nejaktuálnější verze Global Offensive (2012). Turnaje, které se v této akční střílečce pořádají, patří mezi celosvětově nejsledovanější akce tzv. e-sportu.

Principem hry je souboj dvou družstev. Jedno tvoří policejní oddíl, druhé teroristický. Úkolem teroristů je položit bombu a ochránit jí do té doby, než dojde k explozi. Policisté pak musejí bombu zneškodnit. Jedna hra končí buďto explozí, vystřílením všech protivníků či deaktivací výbušniny.
dálkový ovladač

World of Tanks (2010)

Boje se odehrávají v období druhé světové války. Vaším úkolem je řídit tank a přirozeně se snažit sestřelit stroje vašich nepřátel. Princip spočívá v takové bitvě mezi dvěma 14 člennými týmy. Mapy se dělí podle úkolů – buďto má každá skupina svůj tábor (vlajku), kterou musí chránit. Nebo je vlajka společná oběma nepřátelským stranám. V každém případě je cílem obsadit tuto pozici.

Hra je tzv. free-to-play – tedy zdarma. Můžete však investovat reálné peníze, za které pak nakupujete lepší vybavení vašich obrněných miláčků. Samozřejmě, že jde hrát i zcela bez investic, ale dostat se k lepším tankům bývá obyčejně velký problém, protože v bitvě sice získáte zkušenostní body, ale musíte je investovat zpět do vašich výstřely poničených vozidel. A jejich nabídka je opravdu široká – kupovat můžete všechna, která se kdy po bojištích 2. světové pohybovala.

Hry nejen pro zimní večery

Zábava

Společenské hry jsou skutečně ideální pro rodinné setkání. Podle obtížnosti se může jednat i o více, než hodinu společného strávení volného času. Všichni pěkně pohromadě si můžeme povídat, smát se, přemýšlet a prakticky budovat hlubší vztahy, které se skutečně v pozdějších letech zúročí. Jednou nám totiž zůstanou pouhé vzpomínky, jak jsme se dokázali bavit. Dříve nebylo na výběr z takového množství her. K dispozici byla třeba jen krabička od zápalek, kostky, člověče nezlob se, šachy, karty, domino a ostatní. Postupně se na trhu začaly objevovat modernější verze logických her. A nyní v regálech již objevíme hry v propojení s chytrým telefonem. Pokud si ale chceme užít zábavu bez těchto zařízení, tak je raději ani nebudeme kupovat.
hra monopoly

Vybíráme hru

To skutečně může být velmi nesnadný úkol. Kdo jednou navštívil specializovaný obchod na společenské hry, tak také mohl odejít s nepořízenou nebo zase s větším množstvím krabic. Není divu, regály doslova praskají pod jejich množstvím. Jak vybrat tu správnou, aby zaujala všechny spoluhráče, není skutečně jednoduchá věc. Zohlednit se rozhodně musí věk a tím i náročnost hry, dále bude podstatné, kolik lidí může v maximálním počtu se zapojit do tohoto souboje. Vždycky je tu nějaký vítěz, který úspěšně zvládl dojít do cíle. Pokud jsme se skutečně rozhodli investovat do takovéto zábavy a nejsme schopní se rozhodnout, určitě bude na místě se obrátit na prodejce. Investice do takových her nemusí být zrovna nejmenší, a proto je na místě správný výběr.
rozehrané monopoly

Vánoční dárek

Opravdu kvalitní desková hra není zrovna nejlevnější, ale na druhou stranu, pokud se rozhodneme s rodinou navštívit kino nebo naplánovat jinou společenskou událost, tak to také nebude zrovna nejlevnější záležitost. Výhoda je, že zde se jedná o koupi, která se samozřejmě využije několikrát a vydrží prakticky po celý život, když s ní budeme zacházet opatrně, zkrátka není to jednorázová investice. Navíc se blíží Vánoce a tak by to mohl být i pěkný rodinný dárek.