Online hry, které paří celý svět

Zábava

Každý z nás potřebuje čas od času relaxovat. A každý jedinec má svůj oblíbený způsob. Vůbec nejideálnějším se pak zdá spojit s relaxem zábavu. Jedním z prostředků jsou počítačové hry. Vůbec to není záležitost jen mladé generace, přestože ta asi bude přirozeně tvořit největší část hráčské komunity. Hrám, které se dají „pařit“ po síti, tedy online, propadají stále více i dospělí, pracující lidé. Mezi ty patří následující tituly, kterým se věnují po světě miliony hráčů. Pro malé procento z nich se dokonce ze zábavy a odreagování stalo živobytí.

tank na hraní

Counter Strike

Populární „céesko“ je v tomto oboru asi největší legendou. Na světě je již dvacet let. Masovou záležitostí se stalo díky verzi 1.6, která vyšla v roce 2003 a na svou dobu disponovala výbornou grafikou při zachování relativně nízkých hardwarových požadavků. Tím pádem se dala rozjet i na starších strojích a přilákala k titulu spoustu nových fanoušků. V současné době je nejaktuálnější verze Global Offensive (2012). Turnaje, které se v této akční střílečce pořádají, patří mezi celosvětově nejsledovanější akce tzv. e-sportu.

Principem hry je souboj dvou družstev. Jedno tvoří policejní oddíl, druhé teroristický. Úkolem teroristů je položit bombu a ochránit jí do té doby, než dojde k explozi. Policisté pak musejí bombu zneškodnit. Jedna hra končí buďto explozí, vystřílením všech protivníků či deaktivací výbušniny.
dálkový ovladač

World of Tanks (2010)

Boje se odehrávají v období druhé světové války. Vaším úkolem je řídit tank a přirozeně se snažit sestřelit stroje vašich nepřátel. Princip spočívá v takové bitvě mezi dvěma 14 člennými týmy. Mapy se dělí podle úkolů – buďto má každá skupina svůj tábor (vlajku), kterou musí chránit. Nebo je vlajka společná oběma nepřátelským stranám. V každém případě je cílem obsadit tuto pozici.

Hra je tzv. free-to-play – tedy zdarma. Můžete však investovat reálné peníze, za které pak nakupujete lepší vybavení vašich obrněných miláčků. Samozřejmě, že jde hrát i zcela bez investic, ale dostat se k lepším tankům bývá obyčejně velký problém, protože v bitvě sice získáte zkušenostní body, ale musíte je investovat zpět do vašich výstřely poničených vozidel. A jejich nabídka je opravdu široká – kupovat můžete všechna, která se kdy po bojištích 2. světové pohybovala.