Jak správně vybrat pouzdro na dioptrické brýle

Výrobky

Velká většina lidí má potíže se zrakem. Nejčastěji trpí dlouhozrakostí či krátkozrakostí. A i když existuje možnost laserové nápravy těchto vad, není tato metoda vhodná pro každého. Navíc v ní mnoho lidí nemá dosud příliš velkou důvěru.

Proto potřebují mechanické pomůcky, které jim zrak zlepší a umožní jim tak lépe vidět. Z nich jsou nejčastější kontaktní čočky, a především pak klasické brýle. K těm se nakonec uchýlí převážná většina starších lidí, neboť podobně jako jiné orgány, i pružnost čoček a jejich schopnost zaostřovat věkem a opotřebením klesá.

Je však jasné, že jakkoliv špatný je náš zrak, nemůžeme je mít nasazeny 24 hodin denně. Odkládáme je když jdeme spát a také při koupání, ať už ve vaně, sprše či bazénu. A během této doby rozhodně chceme, aby byly v bezpečí.

jednoduché kožené pouzdro

Zde je nutné si uvědomit, že čočky brýlí, tedy jejich nejdůležitější část, jsou ze skla, a to nepatří zrovna mezi nejpevnější materiály. Proto je dobré věnovat zvýšenou pozornost tomu, aby se jen tak nerozbily. Pomoci zde může pouzdro na dioptrické brýle. Jedná se o uzavíratelnou schránku, do které je můžeme uložit, pokud je nepotřebujete. Ta bývá konstruována tak, aby se neotevřela, pokud nám například vypadne z ruky nebo jej nechtěně shodíme ze schodů.

velké pouzdro na brýle s leopardím vzrorem

Ovšem pravdou je, že nabídka je poměrně široká, a někdy může být problém se v ní vyznat. Zvláště, pokud nevíte, podle čeho je nutné se rozhodovat. Přitom je zde několik vodítek, kterými se můžeme řídit. Tím prvním je velikost pouzdra. Ta by měla být taková, aby se nám do něj brýle pohodlně vešly, ale zase aby tam neměly příliš moc volného prostoru. Tak budeme mít jistotu, že tam nebudou lítat ze strany na stranu. Při tom by se totiž mohly poškodit jak obroučky, tak i čočky samotné.

Důležitý je pak samozřejmě také vzhled. Pokud už si nějaké kupujeme mělo by se nám i líbit. Koneckonců, budeme jej používat prakticky každý den.