Umělecké betonové vázy.

Výrobky


Váza, kdo by neznal vázu a nevěděl, k jakému účelu slouží? Ve většině domácností se určitě nějaká váza nachází, pokud tedy se v domácnosti vyskytuje žena. Do vázy se samozřejmě aranžují květiny potom, co ji naplníme odstátou vodou. Je tu ale jeden malý chyták. Víte, čemu se v minulosti běžně říkalo noční váza? Tipujete vázu na nějaké noční květiny? Nebo vůbec netušíte? Vězte, že bývala prakticky ve všech domácnostech. Byl to totiž nočník. Na nočník dříve nechodily pouze batolata, ale i dospělí, protože záchody bývaly většinou mimo obytné stavení a kdo by se tam v noci loudal, že? Takže dospělci, kteří měli potřebu jít v noci na malou, si prostě přistavili k posteli noční vázu a ráno ji vylili do latríny na dvorku.

váza

Ale to jsme odbočili a jdeme zpět k vázám květinovým. Do váz si ženy aranžují květiny, které dostanou. Některé ženy jsou milovnice květin, třeba je pěstují na zahrádce a pro potěšení oka si je občas nařežou, vloží do vázy v pokoji pro potěchu oka. Část žen miluje i luční kvítí, a když vidí všechny ty nádherné a něžné kopretiny, rudé máky a jasně modré chrpy, prostě neodolá a tento pozdrav léta si odnese domů. Ona dokáže potěšit i kytička sněženek, jako předzvěst jara, nebo konvalinky, které nám provoní byt. Ovšem to už musíme mít k dispozici vázy různé. Na nespoutanou kytici lučního kvítí vybereme vyšší a širší vázu, na stvol růže se hodí útlý tvar a na drobné kvítky musíme vlastnit malou vázičku.

váza

Kromě různých velikostí jsou vázy také z nejrůznějšího materiálu. Nejčastějším je sklo. Buď může být umělecky zpracované, nebo odlité, jsou vázy dřevěné, také kovové, často jsou keramické, plastové váza také není ničím výjimečným, ale slyšeli jste o betonových vázách? Že ne? A vidíte, vázy z betonu si už budují své významné místo na trhu. Mají své nezaměnitelné kouzlo, svůj styl, jedinečnost a dokážou naprosto úžasně kontrastovat s jemností květů do nich vložených. Je čas seznámit se i s těmito betonovými vázami, které pocházejí z dílny opravdivých umělců a zkušených řemeslníků.