Zastřešení, které je nejen užitečné

Výrobky


Udělat si venku pěkné zahradní posezení není vůbec od věci. Nejenže budete mít další prostor k relaxaci, ale rovněž sem můžete zvát své přítele místo obýváku.

Zastřešení, které je nejen užitečné

Zahrada je prostorem, který se různé upravovat a rozvíjet. Nemusí se vůbec jednat pouze o místo, kde si hrají děti či kde roste plevel či naopak nějaká chutná zelenina či okrasné rostliny. Také se zde dá snadno realizovat třeba venkovní posezení, což je taková přírodnější obdoba klasických obývacích pokojů. Většinou se dá takové posezení používat pouze během jarních a letních měsíců, ale když se koupí ještě zimní zahrada, může se jednat o celoroční záležitost. To ale vyjde na docela velké peníze, a tudíž většina lidí dává přednost levnějším alternativám.

Tradiční pergola

Vytvořit takové posezení nemusí být vůbec složité ani nákladné. Třeba nábytek se dá koupit za pár stovek někde v bazaru. To platí samozřejmě o plastových židlích a stolku. Kdo chcete ale přeci jen něco trochu více na úrovni, ten raději sáhne po něčem trochu reprezentativnějším, třeba po zahradním setu z ratanu. I ten se dá pořídit docela levně, a také z druhé ruky. Správné venkovní posezení by mělo mít i nějakou formu střechy.

Možností je více. Většina lidí sáhne hned po slunečníku, a není divu. Je levný a dokáže mimo slunečních paprsků zadržet i lehký májový deštík. Jenže když se rozprší trochu více, začne být k ničemu. Proto je dobré koupit něco bytelnějšího, co dokáže stínit i ochránit proti dešti. Ideálním řešením jsou pergoly, které jsou nejen efektivní, ale také vypadají docela dobře. Navíc se dají pořídit za docela slušné peníze, takže rodinný rozpočet kvůli zastřešení nemusí trpět příliš mnoho.

Moderní pergola

Samozřejmě, že řeč je o prefabrikovaných modelech, nikoliv postavených na zakázku. Ty už mohou stát opravdový ranec. Některé i stovky tisíc korun. Co se ceny týče, tak se často odvíjí hlavně od náročnosti konstrukce a její velikosti. Roli zde hraje samozřejmě i použitý materiál, ale ne zase tak zásadní, jak by se mohlo zdát. Třeba dřevěné modely jsou často stejně drahé/levné, jako jejich hliníkové alternativy.