Podle čeho vybírat schodišťové zábradlí a jaký materiál je na zábradlí nejlepší?

Výrobky

Vybíráte ideální a funkční zábradlí a nemůžete se rozhodnout, který materiál zvolit? Zábradlí musí splňovat bezpečnostní funkci ale musí být i vzhledově hezké.

Podle čeho vybírat schodišťové zábradlí a jaký materiál je na zábradlí nejlepší?

Když už máte doma schodiště, jistě k němu potřebujete vybrat také vhodné zábradlí. Co se týče funkce zábradlí, je to jasné. Musí splňovat funkci především tu bezpečnostní, samozřejmě ale musí i pěkně vypadat, protože vhodně zvolené zábradlí může celkově dost výrazně proměnit vzhled celého interiéru. Na výběr máte hned z několika zajímavých materiálů i provedení. Jak se rozhodnete?

pexels-photo-6296927

Co od něj očekáváte?

Každý materiál je svým způsobem specifický a je jiný. Mezi nejpopulárnější materiály patří rozhodně hliník, ten je používaný hojně, patří k těm levnějším, skvěle se s ním pracuje a instalace je snadná. Hliník je navíc odolný, je možné jej použít nejen v interiéru ale i v exteriéru, navíc moderně zpracovaný hliník se speciální povrchovou úpravou může mít zajímavý a neotřelý design přesně podle vašich představ. Výborně se udržuje v čistotě, a co je hlavní nevyžaduje téměř žádnou péči, o materiál není nutné pečovat a přesto si zachovává dlouhou životnost. Stále jde ale o klasiku, pokud si přete mít doma něco extra, určitě popřemýšlejte nad sklem.

Skleněné zábradlí Kmkdesign je oblíbené, jde totiž o moderní a odolný materiál. Sklo je speciálně upraveno, ošetřeno a je velmi pevné. Samozřejmě se musí udržovat v čistotě a je s ním poněkud více práce, za to jde o designový skvost. Napomáhá udržovat čisté linie v interiéru, působí elegantně i vzdušně a pomůže vám vytvořit doma moderní styl, skvěle se také kombinuje s ostatním zařízením. Skleněné zábradlí je velmi využívané i například ve veřejných budovách nebo ve firmách.

pexels-photo-6587865

Přírodní klasika

Velmi vhodným materiálem je také dřevo. To splňuje všechny požadavky na kvalitu, nejlepší je pak masiv. Dřevo ale vyžaduje péči a může se špatně kombinovat v hodně moderně laděných domácnostech. Jeho vzhled je poměrně výrazný a může se tak snadno být s jinými prvky. Na tom, jakou životnost bude dřevo mít, má zásluhu zejména jeho úprava a ošetření.

Nakonec je třeba zmínit i nerezové zábradlí, které také nevypadá vůbec zle, je odolné a má dlouhou životnost, u nerezového zábradlí jde o sázku na jistotu.