Ubytování Mikulov v centru vinařské oblasti po celý rok

Podnikání

Městská památková rezervace – centra některých měst v Česku, vybudovaná v období nejčastěji mezi 13. a 18. stoletím, jsou dnes památkově chráněna. Je jich celkem čtyřicet, namátkou můžeme zmínit např. Telč, Slavonice, Žatec, Loket, Třeboň, a pochopitelně centrum Prahy. V Mikulově byl tento status vyhlášen již na počátku 80. let minulého století, již tehdy to bylo velmi významné místo, které socialistický státní aparát vyzdvihoval jako chloubu naší země.

pohled na Mikulov

Mikulov je chloubou jihomoravského regionu a celého Česka i dnes. Je historicky významným celkem a zároveň vinařským centrem na okraji úrodné Chráněné krajinné oblasti Pálava. Mikulovsko a Břeclavsko spolu se zámkem Lednice a rozsáhlým krajinným parkem patří k nejkrásnějším a také k nejvíce navštěvovaným přírodním a historickým pamětihodnostem ve střední Evropě.

Můžete se do těchto míst vypravit v kteroukoli roční dobu, zajistit si ubytování Mikulov Mikulov Galant v komfortním hotelu a prožít tu nezapomenutelné okamžiky v parném létě, v předjaří s kvetoucími stromy, na přelomu léta a podzimu v době sklizně vinné révy a prvního burčáku, anebo v zimě s vánočními trhy, u svařáku, v zámeckém parku, či v některém z vinných sklípků.

vinná réva

Výhledy do krajiny

Pavlovské vrchy (Pálava) vdechly této úrodné ploché krajině zvláštní ráz. Mezi Dyjsko-svrateckým a Dolnomoravským úvalem se nejvyšší hora Pálavy Děvín, s pouhou nadmořskou výškou 550 metrů jeví jako dominantní celek, ovšem neměli byste si nechat ujít příležitost pokochat se dalekými rozhledy, které mohou konkurovat kdejaké vyhlídkové stavbě.

Z Děvína a Stolové hory je fantastický pohled na vodní nádrž Nové Mlýny a za dobré dohlednosti lze spatřit i objekty vzdálené téměř sto kilometrů. Zahlédnete odtud vrcholky Javorníků, Bílých Karpat a rakouských Alp. Ostatně, do Rakouska je to jen kousek, Mikulov je přímo hraničním městem, a pokud si chcete zpestřit pobyt, můžete podniknout jednodenní výlet do Vídně, do Bratislavy, nebo třeba až do Maďarska.