Zhubněte. Budete se cítit lépe

Výrobky

Zdá se vám, že se poslední dobou zakulacujete více než by se vám líbilo? Pravděpodobně už máte nadváhu a možná se o vás pokouší dokonce i obezita.

Zhubněte. Budete se cítit lépe

Obezita byla v dobách dávno minulých brána spíše jako důkaz blahobytu nežli něco negativního. Ovšem už dávno nežijeme ve středověku a dnes jsou bohatí lidé paradoxně spíše ti štíhlejší, jelikož si mohou dovolit kvalitní potraviny, výživové specialisty a trenéry. Peníze v tom ale zase tak zásadní roli nehrají, jelikož kdo chce, ten může mít standardní figuru. Často bohatě postačí se prostě nepřejídat a trochu se hýbat. Jakmile ale jednou překročíte pomyslný Rubikon, není cesty zpět a budete do toho muset šlápnou trochu více, jinak vás nadváha dostane.

Hamburger

Zbavit se tělesného tuku není principiálně nic složitého, vlastně je to celkem jednoduché. Stačí jen umírněně, a hlavně zdravě jíst a také se přiměřeně hýbat. To však valná část naší populace nedodržuje, a proto patříme mezi nejobéznější národy v Evropě a pomalu i na světě. Pokud máte podezření, že se u vás začíná projevovat nadváha, můžete si ve speciální BMI kalkulačce Bmikalkulacka.cz na základě pravdivých údajů zjistit, jestli tomu tak je, či nikoliv. V případě, že se ukáže, že ano, měli byste se dát do diety, respektive do cvičení.

Jak na to?

Jako první krok byste měli navštívit odborníka z řad dietologie. V případě, že je vám to z nějakého důvodu proti srsti nebo prostě jen šetříte kde se dá, můžete do procesu hubnutí vkročit klidně sami, ale abyste z něj hned zase nevypadli, budete potřebovat kvalitní dietu, na kterou se můžete zaručeně spolehnout. Diet je opravdu hodně a světe div se, naprostá většina z nich nefunguje nebo funguje, ale jen velmi sporadicky a krátkodobě. Co je opravdu funkční a ověřený způsob, to je redukční ketogenní dieta.

Ovoce na váze

Ta by sama o sobě měla stačit, ale je lepší změnu jídelníčku ještě podpořit pohybem. Nejenže se vám zlepší fyzická kondice a obecně zlepší tělo, ale zároveň se budete tuku zbavovat mnohem rychleji. Čím více budete sportovat, tím dříve budete mít zase normální váhu.