Internet a vzdělávání

Internet

Skoro v každém zaměstnání dnes potřebujete ovládat počítač, očekává se od Vás schopnost bezchybně komunikovat ať už s klienty a zákazníky nebo se spolupracovníky. Schopnost řešit konflikty napříč celým spektrem se také očekává.

kniha pero brýle

Mnoho lidí se vzdělává formou pokus omyl. Ano tento způsob je velmi častý, ale není rozhodně příliš efektivní a zvláště, pokud se potřebujete naučit něco složitějšího. Například základem každé práce na počítači je práce ve Wordu a v Excelu. S Wordem se docela slušně poperete sami, ale bez v Excelu se vzorce, grafy, filtrování a jiné funkce samo naučíte jen stěží, a pokud, bude to trvat dost dlouho. Každý program sice má svou vlastní podporu, ale ruku na srdce, bylo to pro Vás přehledné a srozumitelné?

Rozhodně byste se měli naučit využívat internetové kurzy, které jsou k dispozici. Jsou nejen na téma počítačové gramotnosti, ale často cílí právě na komunikaci s klientem, schopnost efektivní prezentace a podobně. Obvykle kurzy najdete pod jednotlivou internetovou „akademií“ jako například Kurzy online, Kurzy pro radost, Seduo a podobně. Mnoho kurzy jsou dokonce také zdarma a přitom jejich celkový záběr je překvapivě široký. Ovšem nebuďte sami sobě škrty, a pokud by Vám profesně mohl pomoci placený kurz, nešetřete na sobě, práce stojí za další investici.

studentka v knihovně

Kurzy jsou oblíbené zboží

Možná jste se ocitli ve zcela jiné pozici. Například je celá řada lidí, která má schopnosti, které by mohli nabízet. Pokud je to Váš případ, rozhodně se nebojte jít do toho a zkuste vytvořit vlastní kurz.

Kurzy jsou velmi oblíbeným zbožím v současné době a to nikoli jen v oblasti pracovní. Jsou cílené především na tyto oblasti:


      počítačová gramotnost


      jazykové kurzy


      osobní rozvoj


      prezentace


      kreativita


      byznys


      zdraví a fitness

srdíčka na kávě

To znamená, že pokud jste například těžký celiak, který dlouhá léta hledat optimální dietu a své zkušenosti byste rád zužitkoval pro druhé lidi, nabídněte jim kurz, díky kterému to ti druzí mohou mít snadnější, než jste to měl vy.