Ideální noční světlo

Výrobky

Jistě každý, kdo někdy kráčel městem nebo parkem v nočních hodinách, s povděkem vzpomněl na toho, kdo měl jeden spásný nápad. Tím bylo veřejné osvětlení.

osvětlení

  • Už asi nikdo nepřijde na to, kdo tím osvíceným člověkem byl, protože tato záležitost spadá už do časů starověku.
  • Tehdy naši předkové zjistili, že nejen, že nedochází tak často k nočnímu přepadávání pozdních chodců, ale také se významně eliminovaly úrazy.
    • Chodníky a silnice totiž tehdy vypadaly o poznání hůře.

Tehdy ovšem musel stačit k osvětlení oheň. V dnešní době považujeme za ideální svítidlo pro venkovní použití sodíkovou výbojku. Používá se nejen pro zmíněné osvětlení parků a ulic, ale také pro svícení v okolí budov, kdy je potřeba zvýšit bezpečnost. Výbojek je v současné době velké množství druhů. Sodíkové https://www.lightpark.cz/sodikove-vybojky/ mezi mini vynikají vysokou účinností a monochromatickým žlutým světlem, podle kterého se dají snadno identifikovat. Tyto výbojky pracují pomocí vyřazování sodíkových par, s provozním parciálním tlakem 0,1 – 1,5 Pa.

žárovka

Kvalitu zaručují jen originály

Výhody sodíkových výbojek jsou jasné. Dosažením maximálního měrného výkonu se řadí mezi nejúčinnější světelné zdroje.

  • Velice oceňována je dlouhá životnost.
  • Může se jednat až o neuvěřitelných dvacet tisíc hodin.

Sodíková výbojka si poradí i s hustou mlhou. Jedna z výhod se také týká životního prostředí. Jelikož neobsahuje rtuť, není přírodě nebezpečná. Ve světě se výrobě těchto světelných zdrojů věnuje několik známých firem. Mezi ty nejznámější patří bezesporu Osram a Philips. Tak, jak to u všech kvalitních a značkových výrobků bývá, i tady dochází čas od času k plagiátorství. Proto je potřeba nakupovat jen u značkových prodejců, abychom si domů nepřinesli zmetek, který jen kazí dobré jméno a pro nás bude znamenat jen zbytečné vyhozené peníze.