Adekvátní zazimování bazénů aneb krok za krokem

Výrobky

Abyste si mohli dopřát koupání i v následujícím roce, je nezbytné zabezpečení. Jak si vše udělat svépomocí? Když budete správně postupovat, uvidíte, že zazimování bazénů není nikterak složité. Důležité je nic neopomenout.

bazén

Kdy začít?

Nejvhodnější realizace je, jakmile teplota bazénové vody klesne pod deset stupňů Celsia. Do té doby by měla být v provozu i všechna nainstalovaná technologie. Po ukončení koupací sezóny, kdy se však teplota drží nad deset stupňů, je vhodné zkrátit provoz technologie, tj. oběhového čerpadla zhruba o dvě třetiny z původního nastavení. Zároveň ponechat i ostatní zařízení, která udržují bazénovou vodu.

Proč je dobré zazimování bazénů právě v podzimním období? Jde o to, že během teploty pod deset stupňů se ve vodě snižuje proces množení bakterií, řas, mikroorganismů na minimum. Při procesu zazimování je nutné, aby byla bazénová voda čistá a s upraveným pH.

V tomto směru je tak nezbytné vyluxovat dno bazénu, umýt stěny apod. Vodu je nutné upravit na hodnotu pH v rozmezí 7,2 až 7,6. Hladinu bazénové vody je zapotřebí odpustit pod veškerou namontovanou technologii. Je důležité odmontovat schůdky, bazénové světlo.

Po odpuštění vody je zásadní odpustit filtrační nádobu. Do odpuštěné filtrační nádoby je nutné použít malé množství dezinfekčního prostředku, jenž je určen konkrétně pro bazény. Poté se musí odpojit čerpadlo.

čerpadlo

Zajištění vody proti zamrznutí

Na hladině bazénu se nesmí udělat led. K tomu existují i speciální přípravky, které v tomto směru pomohou. Jsou to dilatační plováky, ale lze je spolehlivě nahradit PET lahví z části naplněnou pískem.

Posledním a závěrečným bodem je aplikace zazimovacího prostředku do bazénové vody. Zásadní je postupovat na základě instrukce uvedené na výrobku. Nutné je dát pozor na jednu věc. Na těchto přípravcích bývá zpravidla uveden poměr množství zazimovacího roztoku na jeden metr krychlový vody.