Kdy povolat na úklid úklidovou firmu

Podnikání


Čeká vás úklid a přemýšlíte, zda se neobrátit na úklidovou firmu? Kdy se to hodí?

Je to nad vaše síly – pro úklidovou firmu rutina, pro vás možná noční můra. Jsou v životě situace, kdy z nejrůznějších důvodů nemáte dostatek fyzických sil a psychické odolnosti, a přesto je nutné nebo alespoň vhodné úklid provést. Jsou to například úmrtí v rodině a s tím související úklid pronajatého bytu, úklid po bývalých nájemnících, jestliže požadujete jejich vystěhování, a ti po sobě zanechají doslova spoušť, anebo docela obyčejné běžné generální úklidy bytu při nějaké příležitosti (svatba, vánoce apod.).

utírání prachu z lamel žaluzií

Nemáte časúklidové firmy v Praze dají do pořádku bytové prostory, kanceláře i nebytové objekty, vše záleží na vzájemné dohodě a konzultaci. Rozsah prací určujete vy a vaším úkolem je rovněž naplánovat vhodný termín a zajistit přístup do objektu. Pro mnohé z nás je velký úklid značnou časovou zátěží a někdy se zkrátka vyplatí najmout si profesionály a svůj čas vložit do něčeho smysluplnějšího.

mytí oken

Vyčištění koberce – skvrny na koberci, zašlapané fleky, usazený prach, mastnota z přípravy pokrmů nebo zápach, kdy se po koberci procházíte převážně naboso. To vše jsou důvody, kdy běžný sáčkový vysavač by měl ustoupit mokrému čištění speciálním strojem. Koberce bychom měli nechat čistit pravidelně, neboť je to textilie, která ovšem nekončí v automatické pračce, jako oděvy.

Mytí oken – pro mnohé z nás je to práce přímo otravná. Je sice ihned vidět její výsledek, ale pouze v okamžiku, kdy se zaměříme zrakem na okenní tabule. Přece jen si v bytě všímáme jiných věcí a provádíme jinou činnost, než civění z oken. Mytí oken také může být fyzicky náročné, obvykle to vyžaduje práci na štaflích a někdo může trpět závratí u otevřeného okna ve vyšších patrech bytového domu. Mytí oken je také jedna z nejčastějších prací úklidových firem.