Kam se hodí a komu nabídnout zázvorový čaj

Podnikání


Zázvor patří k nejoblíbenějším a nejvíce rozšířeným druhům koření na celém světě a využívá se nejen tímto způsobem, ale i jako zázvorové bonbóny a zázvorový čaj. Jeho užitečných vlastností můžete využít nejen vy, ale i vaši blízcí, které obdarujete k narozeninám či k Vánocům. Kdo by mohl zázvorový čaj ocenit a komu jej darovat?

zázvorový čaj

Lyžařská výprava – přátelíte se s lidmi, s nimiž rádi cestujete v zimě do hor a užíváte si tu lyžařských radovánek? Pak vezměte zázvorový čaj s sebou a darujte jej všem, aby spolu s vámi mohli vychutnat tu zimní „hřejivou“ atmosféru. Zázvor totiž zahřívá organismus a přijde vhod zejména v situacích, kdy se vracíte z lyžování do chaty a potřebujete teplou sprchu a něco teplého do žaludku. Po vydatném pokrmu může přijít čajový odvar vhod, a možná ani pak nedojde na tu sprchu a odložíte ji na pozdější dobu těsně před spaním.

kořen zázvoru

Posílení trávení – zázvor má tu zázračnou moc podporovat tvorbu kyseliny solné v žaludku, a tím zlepšit trávení zejména bílkovinných pokrmů. V tomto případě je vhodné jej pít zhruba půl hodiny před jídlem, namísto aperitivu. Aperitiv v podobě alkoholu sice provádí něco podobného, ale alkohol je buněčný jed, a játra s ním mají spoustu práce, zatímco zázvor je úžasný lék a s jedy nemá nic společného.

Návštěva – chystáte domácí párty, například při příležitosti blížících se narozenin, a připravujete program pro vaši návštěvu? Pak vám můžeme doporučit pořídit masážní podložku na bosá chodidla, na kterou budete stoupat v průběhu pití zázvorového čaje. Tato terapie vynikajícím způsobem podporuje prokrvení vnitřních orgánů a jejich regeneraci. Je to jeden z omlazujících prostředků, čistě přírodních, aniž byste utráceli drahé peníze za syntetické přípravky. A pokud neseženete vhodnou masážní podložku a máte dostatek sebevědomí, můžete si reflexní masáž chodidel provádět navzájem.